• ۞ امروز دوشنبه, ۳۰ مهر , ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۰:۰۹
 • خاطرات آزاده قدرت الله ایزدی از«محرم در اسارت»


  ۞ امروز پنج شنبه, ۵ مرداد, ۱۳۹۶

  قدرت الله ایزدی فرزند عباس اهل و ساکن نراق که در حال حاضر پنجاه و پنج ساله می باشد و در سن بیست و دو سالگی (دوم فروردین شصت و یک) با جسمی نیمه جان به اسارت دشمن در آمد و مدت صد و یک ماه از بهترین دوران عمرش را در اردوگاه های عراق به سر برد در خاطرات خود از محرم در اسارت گفت : ایام سوگواری ما بیشتر در اردوگاه های موصل بود که به صورت مخفیانه برگزار می شد. از طرف عراقی ها عزاداری ممنوع بود چرا که مامورین اردوگاه ها تمامی اهل تسنن بوده و ما مجاز به عزاداری نبودیم. بنابراین از بچه های خودمان جلوی آسایشگاه نگهبان می گذاشتیم، نگهبان عراقی که از آسایشگاه دور می شد نوحه خوانی و سینه زنی صورت می گرفت و گاهی دسته سینه زنی در آسایشگاه راه می انداختیم و در حالی که نگهبان عراقی بر می گشت و نزدیک آسایشگاه می شد نگهبان خودمان اعلام وضعیت قرمز می کرد و بچه ها که در حال عزاداری بودند همه دراز می کشیدند گویا هیچ صدا و خبری نیست..

  وی بیان داشت : خیلی با سختی عزاداری بر پا می کردیم اما عشق و علاقه مان به اهل بیت نمی گذاشت آرام و بی تفاوت باشیم

  چندین سال روز عاشورا برای جلو گیری از عزاداری، ساعت ده صبح که می شد عراقی ها فیلم عربی با آن تشکیلات قدیم یعنی همان دستگاه نوار فیلم حلقه ای که می چرخید فیلم را بر روی دیوار می انداختند و جمعیت بالای چهار صد نفر را جمع می کردند برای تماشا و این جمع کردن و تماشا کردن اجباری بود و اگر کسی نگاه نمی کرد با کشیده و لگد بر سر و صورت او می زدند و ما حق نداشتیم حتی چشممان را ببندیم و چون فیلم ها مناسب نبود و حرکات رقص و دیگر موارد بی حجابی داشت تمامی بچه ها اغلب سرها به طرف تصویر بود اما کنار تصویر و فیلم را خیره چشم قرار می دادیم ، بعضی ها کتک می خوردند ولی فیلم را نگاه نمی کردیم .

  این آزاده سر افراز در پایان گفت: “حسین جان” بگو چه کرده ای که گفته تو بر دل و جان نشسته “که نه ظلم کن و نه زیر بار ظلم رو” و این منطق حسین است درسته که در دست دشمن بوده ولی تن به ظلت نداده است. خدا را شاکرم که بهترین لحظات عمرم برای دین و اسلام و عترت صرف گردیده است.

  

  

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  " style="width: 0px; height: 0px;">