بازار نفت در فصل تابستان به توازن می‌رسد

به گزارش آزادگان ایران به نقل از پایگاه خبری اویل پرایس، الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه گفت، تمدید توافق کاهش تولید یک «تصمیم بنیادین بلند مدت بسیار مهم» بوده است.

وی افزود: «اگر تصمیمی برای تمدید توافق کاهش تولید اتخاذ نشده بود، ممکن بود شاهد واکنش بسیار بدتری از جانب بازار باشیم»، اما «اگر هر اقدام یا عمل اصلاحی ای لازم باشد» تولید کنندگان عضو و غیر عضو اوپک می توانند بر این اساس عمل کنند.

نواک گفت: «هدف از این اقدامات اصلاحی هم می تواند با هدف افزایش مقدار کاهش تولید یا کاهش مقدار کاهش تولید صورت بگیرد و همه اینها بستگی به وضعیت بازار دارد و اینکه چه چیزی برای بازار لازم است.»

روسیه سال گذشته متعهد شد که تولید نت خود را از رقم ۱۱٫۲۴۷ میلیون بشکه در روز ماه اکتبر که بیشترین میزان تولید این کشور از زمان فروپاشی شوروی سابق بود، به میزان ۳۰۰ هزار بشکه در روز کاهش دهد. به گفته نواک تمدید ۹ ماهه توافق کاهش تولید بدان معناست که همان محدودیت های تولید که سال گذشته بر سر آنها توافق شده بود، برای همه دولت های غیر عضو اوپک برقرار خواهد بود.

نواک افزود، روسیه همچنان چشم انداز قیمتی خود را برای سال جاری در حد ۵۰ تا ۶۰ دلار حفظ کرده است.

به اعتقاد وزیر انرژی روسیه، کاهش تولید های فعلی برای برقراری توازن مجدد در بازارها در سه ماهه سوم امسال کافی خواهد بود.

«در خصوص پیش بینی خودم، من فکر می کتم در طی ۲ ماه آینده یعنی قبل از تشکیل نشست بعدی وزرا در (کمیته مشترک نظارت بر کاهش تولید) ما شاهد ادامه برقراری توازن مجدد در بازار و کاهش حجم ذخایر نفتی خواهیم بود.»

انتهای پیام/۱۳۳پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *