معمای جدید در توزیع سود سهام عدالت/کدملی ۲٫۵درصد سهامداران اشتباه شد

به گزارش خبرنگار اقتصادی آزادگان ایران؛ رئیس سازمان خصو‌صی‌سازی روز گذشته خبرهای خوبی برای سهامداران عدالت ارائه کرد؛ از جمله این که تا به امروز سه شرکت مخابرات، سیمان دشتستان و سرمایه‌گذاری دنا سود تقسیمی خود را اعلام کرده‌اند تا این سازمان پس از انجام حساب و کتابها آن را میان سهامداران عدالت تقسیم کند که یک قلم از این سودها، ۴۰۰ میلیارد تومان و متعلق به شرکت مخابرات است.

همچنین پوری حسینی در حالی خبر از تقسیم این سود از سه ماه آینده میان مشمولین سهام عدالت داده که طبق قانون تجارت شرکتهای سرمایه‌پذیر ۸ ماه فرصت دارند پس از برگزاری مجمع، سود تقسیمی خود را به سازمان خصوصی‌سازی ارائه دهند.

با وجود این اما یک نماینده مجلس در تشریح نشست دیروز کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با رئیس سازمان‌ خصوصی‌سازی گفته، رئیس این سازمان گزارشی از نحوه واگذاری سهام عدالت و پیش بینی سودی که باید بین سهامداران توزیع شود، ارائه و تصریح کرده؛ تعداد سهامداران عدالت ۴۲ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر هستند که ظرف یکی دو ماه آینده سود دو دهک اول توزیع می‌شود. بعلاوه این که کد ملی ۲٫۵ درصد از سهامداران سهام عدالت اشتباه است و افراد برای دریافت سود سهام باید نسبت به اصلاح کد ملی خود اقدام کنند.

بر این اساس باید گفت در حالی دولتی‌ها عجله زیادی برای تقسیم سود میان سهامداران عدالت دارند که اگر اشتباه بودن کد ملی ۲٫۵ درصد سهامدار عدالت درست باشد، این موضوع خود به عنوان معمایی بزرگ در راستای شناسایی و توزیع سهام عدالت میان مشمولین و دهک‌های کم درآمد جامعه مطرح است.

بعلاوه این که مهمترین موضوع مورد توجه در این زمینه، آزادسازی سهام عدالت است که رخداد آن منوط به ارائه لایحه آزادسازی این سهام از دولت به مجلس و بررسی و کارشناس طرح دولت در این زمینه است که هنوز خبری از آن نیست!

انتهای پیام/پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *