مذاکره‌ای برای مصرف لاستیک ایرانی در خودروهای جدید فرانسوی نشده

مصطفی تنها در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی آزادگان ایران، با اشاره به اینکه هنوز با انجمن لاستیک برای تولید لاستیک خودروهای جدید از جمله ۲۰۰۸ تعاملی نشده است، اظهار داشت: طبق ضوابط وزارت صنعت به هر میزان که تولید یک محصول داخلی سازی بیشتری داشته باشد از تخفیف‌های تعرفه‌ای برخوردار است.

وی افزود: استفاده از مواد اولیه داخلی برای تولید خودروهای جدید به نفع تولیدکنندگان است و آنها باید در این رابطه اقدامات لازم را انجام دهند.

به گزارش تسنیم، بهمن ماه سال گذشته بود که همزمان با سفر روحانی قرارداد جدید از سرگیری همکاری‌ ایران خودرو و پژو نهائی شد به این صورت که با حضور رییس جمهور ، نخست وزیر فرانسه، وزیر صنعت، معدن و تجارت این قرارداد به امضای مدیران عامل دو شرکت خودروساز رسید. ایجاد شرکت مشترک ایرانی فرانسوی با سهامداری ۵۰درصدی هر یک از طرفین مهمترین بخش این قرارداد است که به انتقال تکنولوژی، تولید محصولات جدید و همچنین استفاده از بازارهای صادراتی منتهی خواهد شد.

در این قرارداد طی ۵ سال تا ۴۰۰ میلیون یورو (۴۵۱ میلیون دلار) سرمایه گذاری در زمینه تولید محصولات جدید جدید، تحقیق و توسعه انجام خواهد گرفت. تولید مشترک سه نوع خودروی ۲۰۸، ۲۰۰۸ و ۳۰۱ در این قرارداد تعریف شده که قرار است در شرکت مشترک”ایکاپ” با سهم پنجاه درصدی هر یک از طرفین با اولویت صادرات ۳۰ درصد از محصولات انجام خواهد شد.

در حال حاضر کمتر از یک از ماه آغاز رسمی خط تولید خودروی ۲۰۰۸ با حضور رئیس جمهور می گذرد و بنا اذعان مسئولان این خودرو فعلاً با داخلی‌سازی ۲۰درصدی تولید و ظرف یک سال به داخلی سازی ۴۰ درصدی خواهد رسید.

انتهای پیام/پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *