سکه جدید ۵۰۰تومانی رونمایی شد + عکس

به گزارش آزادگان ایران به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، ولی‌الله سیف در آیین رونمایی از سکه جدید ۵هزار ریالی که در پایان یکی از نشست‌های هیئت عامل بانک مرکزی برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد بنیان‌گذار کبیر جمهوری اسلامی گفت: تولید سکه و اسکناس فرصت مناسبی است که جلوه‌هایی از رهبران تأثیرگذار و بزرگان علم و اندیشه، ایام و مناسبت‌های ویژه فرهنگ و تاریخ این مرز و بوم در آن استفاده شود.
وی افزود: سکه‌های یادبود که نمونه‌ای از آن به‌همت متخصصان این صنعت در بانک مرکزی تولید و رونمایی شد و در میانه خرداد منتشر خواهد شد، از این دست است.
در این مراسم رییس کل بانک مرکزی، در خصوص میزان ضرب سکه جدید ۵هزار ریالی گفت: بانک مرکزی مجوز ضرب سکه ۵هزار ریالی رایج با طرح جدید به‌میزان ۲۰ میلیون قطعه را اخذ کرده است که در چهاردهم خرداد ماه سال جاری به‌مناسبت بزرگداشت سالروز رحلت حضرت امام خمینی(ره) منتشر می‌شود.
وی افزود: در سکه ۵هزار ریالی از همان تصویر حضرت امام در واترمارک اسکناس ده‌هزار ریالی جدید، استفاده شده است.
رییس کل بانک مرکزی همچنین با اشاره به توزیع اسکناس جدید ۱۰هزار ریالی در نیمه خردادماه و در آستانه سالروز رحلت حضرت امام خمینی(ره) به خودکفایی بانک مرکزی در تولید مطلس و واترمارک اشاره کرد و گفت: خوشبختانه با تلاش و همت همکاران، بانک مرکزی موفق به تولید واترمارک با طراحی جدید و باکیفیت شده است.
گفتنی است در مراسم رونمایی سکه ۵هزار ریالی از دست‌اندرکاران این طرح، قدردانی به عمل آمد.

در طراحی اسکناس جدید ۱۰هزار ریالی که اواخر سال گذشته توسط رییس جمهور رونمایی شد، از نقوش اسلیمی که نماد فرهنگ و هویت ایرانی ــ اسلامی است، بهره گرفته شده است. در طرح پشت این اسکناس نیز، تصویر آرامگاه حافظ به‌همراه شعر «هرگز نمیرد آن که دلش زنده شد به عشق؛ ثبت است بر جریده عالم دوام ما» از اشعار لسان‌الغیب با خطاطی یکی از خطاطان برجسته کشور گنجانده شده است.

*پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *