افزایش ۱۲۱ درصدی ارزش معاملات بورس در اردیبهشت

به گزارش خبرنگار اقتصادی آزادگان ایران؛ در ۲۱ روز معاملاتی اردیبهشت امسال ارزش معاملات در مقایسه با پایان فروردین گذشته ۱۲۱ درصد افزایش یافت و از ۳۷۵۳۸ میلیارد ریال به ۸۳۰۱۲ میلیارد ریال رسید. همچنین حجم سهام معامله شده از ۱۶۴۵۰ میلیون سهم در فروردین به ۳۲۴۶۳میلیون سهم در اردیبهشت افزایش و معادل ۹۷ درصد رشد یافت.

همچنین در اردیبهشت امسال دفعات معاملات سهام برابر با ۱۴ درصد در مقایسه با پایان فروردین افزایش یافت و از ۱۲۷۲۴۹۷دفعه به ۱۴۴۶۴۸۴دفعه رسید.

شاخص بورس نیز در پایان اردیبهشت امسال نسبت به پایان فروردین به میزان ۲۵۴۳ واحد افزایش برابر با ۳٫۲ درصد افزایش یافت و از ۷۸۶۵۱ واحد به ۸۱۱۹۴ واحد رسید.

ارزش بازار نیز در پایان اردیبهشت امسال در مقایسه با پایان فروردین به میزان ۷۶۰۴۰ میلیارد ریال رشد برابر با ۲ درصد افزایش یافت و از ۳۲۸۳۴۱ میلیارد ریال به ۳۳۵۹۴۵۰ میلیارد ریال رسید.

براساس معاملات نرمال، در این ماه ارزش سهام خریداری شده اشخاص حقوقی در حدود ۲۳۲۷۹ میلیارد ریال و معادل ۴۷درصد از کل خریدها بود، در حالی که ارزش سهام فروخته شده آنها ۲۲۰۱۶ میلیارد ریال و در حدود ۴۵ درصد از کل فروش ها بود.

بر این اساس در ماه گذشته سرمایه‌گذاری خالص اشخاص حقوقی به میزان ۱۲۶۳ میلیارد ریال شد. در عین حال میزان خرید و فروش سهام اشخاص حقیقی به ترتیب ۵۲ و ۵۴ درصد از ارزش خرید و فروش بود.

این گزارش می‌افزاید: از ابتدای سال تا پایان اردیبهشت متوسط روزانه حجم و ارزش معاملات بازار اول و دوم به ترتیب برابر با ۱۲۶۱ میلیون سهم و ۲۸۵۴ میلیارد ریال بوده است.

انتهای پیام/پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *