عدم استقبال مشمولین از پرداخت اقساط سهام عدالت/۱۶ میلیون نفر شماره شبا دادند

به گزارش خبرنگار اقتصادی آزادگان ایران؛ پوری‌حسینی درباره تعداد افرادی که با مراجعه به سامانه سهام عدالت، صورت‌حساب دریافت کرده‌اند، ‌گفت: حدود ۲۵ میلیون نفر از سامانه سهام عدالت صورت‌حساب دریافت و ۱۶ میلیون نفر نیز شماره شبا به سامانه سهام عدالت ارائه کرده‌اند.

رئیس کل سازمان خصوصی‌سازی ادامه داد: بر این اساس به‌محض دریافت سود از شرکتهای حاضر در سبد سهام عدالت، اولین سود بین مشمولین سهام عدالت توزیع خواهد شد.

وی اضافه کرد: تا به امروز سه شرکت مخابرات، سیمان دشتستان و سرمایه‌گذاری دنا سود تقسیمی خود را اعلام کرده‌اند که در این میان تنها سود شرکت مخابرات با رقم نزدیک به ۴۰۰ میلیارد تومان قابل ملاحظه بوده است و با این حال طبق قانون تجارت شرکتهای سرمایه‌پذیر ۸ ماه فرصت دارند پس از برگزاری مجمع، سود تقسیمی خود را به سازمان خصوصی‌سازی ارائه دهند که امیدواریم شرکتها در نهایت ظرف مدت ۶ ماه این اقدام را انجام دهند.

رئیس کل سازمان خصوصی‌سازی با بیان اینکه “در حال حاضر هیچ برنامه‌ریزی‌ای برای ثبت‌نام سری جدید سهام عدالت نداریم” تصریح کرد: افرادی که مشمول قطعی سهام عدالت نیستند و جزو ثبت‌نام‌شدگان به شمار نمی‌آیند باید تا زمان ثبت‌نام جدید سهام عدالت که هنوز مشخص نیست صبر کنند.

پوری حسینی در خصوص چگونگی ورود به سامانه سهام عدالت گفت: مشمولین سهام عدالت می‌توانند برای دریافت صورت‌حساب و یا ارائه شماره شبا به سامانه سهام عدالت به‌آدرس www.samanese.ir مراجعه کنند و با وارد کردن شماره ملی به صفحه مربوط به صورت‌حساب خود وارد شوند.

وی ادامه داد: مشمولین سهام عدالت از طرح افزایش سرمایه سهام عدالت استقبال چندانی نکردند به همین علت ارزش سهام اغلب مشمولین همان ۴۷۲ هزار تومان مندرج‌شده در صورت‌حساب است و تنها ۵ میلیارد تومان که در مقابل ۲۶ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان رقم بسیار اندکی است اقدام به افزایش سرمایه سهام خود کرده‌اند.

رئیس کل سازمان خصوصی‌سازی در خصوص زمان آزادسازی سهام عدالت گفت: سازوکار آزادسازی سهام عدالت بنا به مشکلاتی، دارای ابهام و اشکال است و هنوز محقق نشده و امیدواریم مشکلات پیشِ‌رو زودتر حل شود تا بتوانیم آزادسازی سهام عدالت را در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام دهیم.

انتهای پیام/*پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *