ورودی سدهای بزرگ کشور ۱۵درصد کم شد

به‌ گزارش آزادگان ایران، امسال با توجه به بارش‌های زمستانی و بهار سال پربارش نام گرفت، اما بر اساس آخرین آمار ثبت شده از سوی شرکت مدیریت منابع آب ایران، آب ورودی به سدهای بزرگ کشور نسبت به سال گذشته کاهش ۱۵ درصدی داشته است.
بر اساس این گزارش، حجم آب ورودی به سدهای کشور در مدت زمان یاد شده ۳۲٫۶۹ میلیارد مترمکعب بوده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۳۸٫۳۰ میلیارد متر مکعب، از ۱۵ درصد کاهش برخوردار است.
بر پایه این گزارش، میزان خروجی آب سدهای کشور در سال جاری ۲۳٫۹۹ میلیارد متر مکعب بوده که در مقایسه با ۲۳٫۸۸ میلیارد متر مکعب خروجی سال قبل، اختلاف فاحشی نداشته است.
از ابتدای مهر گذشته تا هفته اول خرداد ۶۷ درصد مخازن سدهای کشور پر و ۳۳ درصد آن خالی است.
ظرفیت کل مخازن سدهای کشور در سال جاری ۴۹٫۷ میلیارد متر مکعب است که حجم ۳۳٫۴۵ میلیارد متر مکعب آن پر است و در مقایسه با مدت زمان مشابه در سال گذشته ۳۳٫۹۹ میلیارد متر مکعب، با ۲ درصد کاهش مواجه است.
بر اساس آخرین آمار به ثبت رسیده از شرکت مدیریت منابع آب ایران حجم جریان‌های سطحی کشور از ابتدای مهرماه گذشته تا پایان اردیبهشت ماه جاری ۴۱ هزارو ۹۷۸ میلیون متر مکعب بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۴۵ هزارو ۴۷۷ میلیون متر مکعب، به میزان ۸ درصد کاهش داشته است.

انتهای پیام/پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *