نرخ تورم در اردیبهشت “۷٫۱ درصد” بود/ تاسیس وزارت گردشگری پیشنهاد مجلس است، سیاست دولت نیست

به گزارش خبرنگار حوزه دولت آزادگان ایران، محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت صبح امروز (سه‌شنبه ۹ خرداد) در نشست هفتگی خود با خبرنگاران اظهار داشت: تا تاریخ ۹۶/۳/۹ مبلغ ۱ میلیون و ۹۶۴ هزار تن گندم از کشاورزان خریداری شده است که ارزش آن ۲ هزار و ۵۷۱ میلیارد تومان است.

وی افزود: از این رقم، ۱ هزار میلیارد و ۲۹۸ میلیارد تومان پرداخت شده است و ۱ هزار و ۲۷۵ میلیارد تومان باقی مانده که برنامه ریزی شده تا با سرعت آن را پرداخت کنیم.

سخنگوی دولت گفت: پیش‌بینی ما خرید ۱۱ میلیون تن گندم برای سال ۹۶ است که ارزش آن نیز ۱۵ هزار و ۲۵۲ میلیارد تومان است. در هیئت دولت تصویب شده است که، ۸ هزار میلیارد تومان از این رقم را از خزانه پرداخت کنیم و ۳ هزار میلیارد تومان از طریق تسهیلات بانکی پرداخت شود. بقیه آن را نیز شرکت بازرگانی دولتی پرداخت می‌کند.

نوبخت تاکید کرد: تلاش داردیم در سال ۹۶ در جهت صادرات گندم حرکت کنیم.

وی با اشاره به میزان نرخ تورم در اردیبهشت ۹۶ تصریح کرد: تورم در اردیبهشت ماه ۷٫۱ درصد بوده است.

سخنگوی دولت درباره برخی اظهارات مبنی بر حلال و حرام بودن رای مردم، تصریح کرد: ما نسبت به گفته دیگران پاسخ نمی‌دهیم و ما در سیاست‌های دولت مسئولیت پذیر و پاسخگو هستیم.

نوبخت ادامه داد: سیاست دولت این است که آرای همه ملت بدون تقسیم بندی برای ما عزیز است. چه کسانی که به دکتر روحانی رای دادند و چه کسانی که به ایشان رای ندادند، ما نیازمند همکاری همه مردم از جمله آن ۱۶ میلیون نفر هستیم و فرقی بین آنان قائل نیستیم و دولت مصمم است ضمن احترام به ۱۶ میلیون و خواسته‌های‌شان، از توانمندی آنها استفاده کند.

وی افزود: مطرح کردن برخی واژگان مثل مهندسی انتخابات قطعاً سخن درستی نیست، قطعاً شورای نگهبان در وقت معین نظر قطعی خود را اعلام می‌کند.

سخنگوی دولت در ادامه سخنان خود با اشاره به اظهارات روز گذشته رئیس قوه قضاییه، گفت: قدرت در بین ۳ قوه توزیع شده و رئیس جمهور رئیس قوه مجریه و مسئول اجرای قانون اساسی است.

نوبخت افزود: اینکه تضارب آرا که بین جریان‌های سیاسی مرسوم است به قوا هم کشیده شود چیز خوبی نیست. ضمن اینکه رئیس محترم قوه قضائیه عضو شورای عالی امنیت ملی است که اگر در این جلسات حضور بفرمایند می‌توانند نظرات خور را آنجا مطرح کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تاسیس وزارت گردشگری، گفت: تاسیس این وزارتخانه پیشنهاد مجلس است و جزو سیاست‌های دولت نیست.

سخنگوی دولت ادامه داد: هرچند دولت در حال انجام مطالعه‌ای است که آیا ادغام‌هایی که در سال‌های گذشته صورت گرفته، مناسب بوده و نیاز است که این وضعیت ادامه داشته باشد یا خیر.

نوبخت در پاسخ به سوال خبرنگار آزادگان ایران مبنی بر اعتراض‌های صورت گرفته نسبت به تخلفات انتخاباتی هیئت‌های اجرایی و اینکه تعدادی از فرمانداران به این علت به دادسرا احضار شده‌اند، گفت: به هرحال اعتراض و شکایت‌هایی صورت گرفته است اما اینکه همه این‌ها درست باشد یا خیر مرجع رسیدگی دارد، ضمن اینکه هر یک از رقبا به برخی اقدامات رقیب اعتراض‌هایی داشته‌اند و ما منتظر نظر شورای نگهبان هستیم.

این خبر درحال تکمیل است…

انتهای پیام/پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *