سهم ۰٫۵ درصدی ایران از حمل‌ونقل دریایی دنیا

به گزارش خبرنگار اقتصادی آزادگان ایران، بر اساس گزارش یک موسسه معتبر اروپایی در ماه می سال جاری میلادی کشتیرانی مرسک با ظرفیت ۳ میلیون و ۳۴۱ هزار و ۵۵ TEU همچنان در صدر لیست برترین خطوط کشتیرانی دنیا قرار دارد. این کشتیرانی ۱۶ درصد حمل‌ونقل دریایی دنیا را در اختیار دارد. مرسک ۶۲۹ فروند کشتی در ناوگان خود دارد.

شرکت MSC با ظرفیت ۳ میلیون و ۶۱ هزار و ۴۷۹ TEU در رده دم برترین شرکت کشتیرانی دنیا قرار گرفته است. این شرکت ۱۴٫۷ درصد حمل‌ونقل دریایی را به خود اختصاص داده است.

شرکت فرانسوی”CMA CGM ” با ۵۳۲دو میلیون و ۳۰۱ هزار و ۴۱۱ TEUکانتینر ظرفیت در رتبه سوم برترین شرکت کشتیرانی دنیا جای گرفت. این شرکت سهم ۱۱ درصدی از حمل‌ونقل دریایی جهان را در اختیار دارد.

شرکت چینی COSCO با ۳۱۶ فروند کشتی به ظرفیت یک میلیون و ۷۴۱ هزار و ۲۷۱ TEU بالغ بر ۸٫۳ درصد حمل بار دریایی دنیا را بر عهده دارد. شرکت‌های هاپاگ و اورگرین نیز به ترتیب یک میلیون و ۵۲۷ هزار و ۸۷۶ TEU و یک میلیون و ۲۳ هزار و ۹۴۹ TEU سهم ۷٫۳ و ۴٫۹ درصدی را به خود اختصاص داده‌اند.

شرکت چینی OOCL با ظرفیت ۶۸۹ هزار و ۹۸۷ TEU و یانگ مینگ با ۶۰۳ هزار و ۲۸۳ TEU به ترتیب ۳٫۳ و ۲٫۹ درصد حمل‌ونقل بار دنیا را به دست آورده‌اند.

کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران نیز با ظرفیت ۹۷ هزار و ۶۷۱ TEU نیم درصد از حمل‌ونقل دریایی دنیا را انجام می‌دهد.

انتهای پیام/پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *