قیمت طلا به ۱۲۶۷ دلار رسید

به گزارش آزادگان ایران به نقل از رویترز، در حالی که تنش های ژئوپلتیک موجب افزایش جذابیت سرمایه گذاری در بازار طلا شده بود، قیمت طلا پس از رشد تقریبا یک درصدی در جلسه قبل، امروز در نزدیکی بالاترین رقم ۴ هفته اخیر باقی ماند.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز تقریبا در رقم ۱۲۶۷ دلار و یک سنت ثابت بود. روز جمعه قیمت فلز زرد با ۰٫۹ درصد رشد به بالاترین رقم از اول می یعنی ۱۲۶۹ دلار و ۵۰ سنت رسید.

قیمت طلای آمریکا امروز با ۰٫۱ درصد کاهش به ۱۲۶۶ دلار و ۹ سنت رسید.

سم لافلین، تحلیلگر بازار طلا گفت، در حالی که بازارهای چین به مدت دو روز تعطیل است، قیمت طلا امروز نوسان چندانی را شاهد نبود.

بازارهای چین امروز و فردا به مناسبت جشنواره دراگون بوت تعطیل است.

وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز گفت، قیمت طلا حالا که رقم مقاومت فنی ۱۲۶۴ دلار را رد کرده، ممکن است تا رقم ۱۲۷۶ دلار بالا برود.

بارناباس گان، تحلیلگر موسسه او سی بی سی گفت، تنش های سیاسی در مورد مسائل مرتبط با دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا تا حدی موجب سرمایه گذاری های امن در بازار طلا شده است.

گان افزود، بازار همچنین در انتظار نشست ماه آینده فدرال رزرو آمریکا است تا ببیند موضع این بانک در مورد افزایش نرخ بهره چیست.

ترامپ روز یکشنبه رسانه ها را مورد انتقاد شدید قرار داد و اخبار درز کرده از کاخ سفید را «خبرهای جعلی» خواند. در روزهای اخیر اخباری از ارتباطات پنهانی جیرد کوشنر، داماد ترامپ با مقامات روس منتشر شده بود.

ادوارد میر، تحلیلگر موسسه اف سی استون در این باره گفت: «ما فکر می کنیم قیمت طلا احتمالا در طی هفته آینده افزایش خواهد یافت.»

انتهای پیام/۱۲۳پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *