توزیع سبد غذای رمضان از فردا بین ۱۰ میلیون نفر/سقف ارزش سبد ۱۲۰ هزار تومان

علی ربیعی وزیر تعاون ،کار و رفاه اجتماعی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی آزادگان ایران با اعلام این خبر گفت: امسال سبد حمایت غذایی ماه مبارک رمضان را با مجموع هزینه ۲۲۰ میلیارد تومان توزیع می‌کنیم.

وی ادامه داد: خانوارهایی که تحت پوشش قرار می‌گیرند ۳ میلیون و ۸۸۸ هزار و ۵۷۴ خانوار هستند که با بعد خانوار تقریباً بیش از ۱۰ میلیون نفر می‌شوند.

وی افزود: علاوه بر آن زنان باردار و کودکان دارای سوء تغذیه نیز از قبل شناسایی شده‌اند که آنها در این پوشش حمایتی قرار می‌گیرند.

وی تصریح کرد: از آنجایی که در ماه مبارک رمضان قرار داریم و مصرف بیشتر به‌سمت پروتئین است کالاهای درنظر گرفته شده شامل گوشت قرمز، گوشت سفید، روغن، برنج، خرما، حبوبات و سایر کالاهای مصرفی ماه مبارک است که هرکسی می‌تواند از هریک از اقلام به هر مقداری که می‌خواهد خرید کند.

وی افزود: تنوع نیز وجود دارد و افراد می‌توانند به فروشگاه‌هایی که قبلاً در سایت اعلام شده مراجعه کنند و با اختیار خود می‌توانند نه یک بار بلکه چند بار خرید خود را انجام دهند. مطالعه‌ای انجام شده که نشان می‌دهد معمولاً خریدها در سه ماه انجام می‌شود و سه ماه نیز فرصت دارند.

وی افزود: برای خانوارهای یک‌نفره حدود ۳۰ هزار تومان، دونفره ۶۰ هزار تومان و خانوارهای ۳نفره به بالا به‌ازای هر نفر ۱۰ هزار تومان افزوده می‌شود که در نهایت تا سقف ۱۲۰ هزار تومان کالا دریافت خواهند کرد.

ربیعی تأکید کرد: این اولین سبد حمایت غذایی ماه مبارک رمضان است که مطابق سیاست‌هایی که در گذشته داشته‌ایم آن را گسترش خواهیم داد. روز گذشته جلسه‌ای در کمیسیون تخصصی شورای عالی رفاه برگزار کردیم و یکی از مباحث ما این بود که جمعیت تحت پوشش سبد حمایت غذایی را مقداری تجدید نظر کنیم و بیشتر به‌سمت هزار روز اول زندگی برویم و اگر بتوانیم همین جمعیت فعلی را با یک سری جمعیت جدید که شاید درمقاطع خاص نیازمند سبد غذایی باشند هم پوشش دهیم برای آینده ارائه سبد غذایی گسترش این چنینی نیز خواهد داشت.

انتهای پیام/*پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *