بورس در انحصار ۳ صنعت

به گزارش خبرنگار اقتصادی آزادگان ایران؛ از ابتدای امسال تاکنون حجم معاملات بورس ۴,۶۰۸ میلیون سهم و ارزش آن ۱۱,۱۵۵ میلیارد ریال بوده است و شاخص کل (ارزش-وزنی) ۵٫۱ درصد، شاخص قیمت (ارزش-وزنی) ۲٫۵ درصد، شاخص کل (هم وزن) ۱۲٫۶ درصد و شاخص قیمت (هم وزن) ۱۱٫۴ درصد رشد داشته است.

همچنین در این مدت شاخص فرابورس ایران ۵٫۹ درصد، قیمت سکه بهار آزادی ۰٫۹درصد و قیمت یورو (آزاد) ۲٫۸ درصد افزایش و قیمت دلار (آزاد) بدون تغییر بوده است.

بر اساس این گزارش؛ در ۳۰ روز گذشته نیز صنعت «انتشار، چاپ و تکثیر» با بازدهی مثبت ۳۲٫۶ درصد در صدر صنایع بورسی قرار گرفت و صنعت «استخراج زغال سنگ» با افت ۱۱٫۱ درصدی بیشترین افت را تجربه کرد. در میان شرکتها نیز شرکت «فنرسازی‌خاور» با مثبت ۹۶٫۸ درصد بیشترین افزایش و «حمل و نقل پتروشیمی» با منفی ۲۶٫۸ درصد بیشترین کاهش را داشتند.

همچنین سه صنعت «محصولات شیمیایی» با ۲۴٫۲ درصد، «خودرو و ساخت قطعات» با ۱۸٫۵ درصد و «سرمایه‌گذاریها» با ۱۰٫۸ درصد، ۵۳٫۵ درصد از حجم معاملات هفته گذشته بورس را به خود اختصاص دادند.

در مقایسه شاخص بورس‌های اوراق بهادار نیز در هفته گذشته شاخص بورس استانبول (BIST 100) با رشد ۲٫۵ درصدی بیشترین بازدهی و شاخص بورس دبی (DFM INDEX) با افت ۱٫۵ درصدی کمترین بازدهی را به خود اختصاص داده اند.

انتهای پیام/پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *