پاسخ تهران به ادعاهای بی‌اساس اتحادیه عرب/ حاکمیت ایران بر جزایر سه گانه ابدی است

به گزارش گروه سیاست خارجی آزادگان ایران، بهرام قاسمی سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت امور خارجه، ادعاهای تکراری مطرح شده در بیانیه پایانی نشست وزرای خارجه اتحادیه عرب را بی اساس و مردود خواند.

قاسمی تکرار ادعای پوچ درخصوص جزایر سه گانه در این بیانیه را مردود دانست و اظهار داشت: حاکمیت ایران بر جزایر سه گانه ابوموسی، تنب بزرگ و تنب کوچک در خلیج فارس واقعیتی انکار ناپذیر و ابدی است و اینگونه ادعاها و بیانیه‌های سراسر کذب نمی‌تواند خدشه‌ای بر آن وارد کند.

وی همچنین در خصوص باز تکرار و باز نشر ادعای واهی دخالت ایران در امور داخلی کشورهای عربی، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران هیچگاه در امور داخلی هیچ کشوری مداخله نکرده و اساساً نیازی به دخالت احساس نمی‌کند. نشانه رفتن چنین اتهامات بی ربط و بی جا به سوی ایران، صرفاً گریزگاهی بی ثمر و تجربه شده برای فرافکنی مشکلات داخلی برخی کشورها و تقلایی بی حاصل برای خروج از باتلاقی است که آنان به دست خود و برای خود ایجاد کرده‌اند.

سخنگوی وزارت امور خارجه در پایان ابراز امیدواری کرد که اتحادیه عرب بهتر است دقت نظر لازم را داشته باشد که با صرف زمان و هزینه‌ های بی جا برای تکرار ادعاهای بی اساس، از اهداف اصلی و فلسفه وجودی تشکیل خود باز نماند.

انتهای پیام/پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *