کسر ساعت کاری جانبازان به عنوان مرخصی ذخیره محسوب می‌شود


نایب رئیس کمیسیون اجتماعی گفت: با مصوبه جدید کمیسیون کسر ساعت کاری جانبازان به عنوان مرخصی ذخیره محسوب می‌شود.

محمد وحدتی نایب رئیس کمیسیون اجتماعی با اشاره به جلسه عصر دیروز(یکشنبه ۳۰ تیر) این کمیسیون، گفت: در این نشست استفساریه نحوه احتساب کسر ساعات کار جانبازان موضوع مواد (۹) و (۱۱) قانون تسهیلات استخدامی و اجتماعی جانبازان با حضور مسئولان سازمان اداری و استخدامی کشور، بنیاد شهید و امور ایثارگران، کارشناسان مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی و همچنین دیوان محاسبات  بررسی شد.

وی در توضیح این استفساریه عنوان کرد: در این استفساریه آمده که نحوه احتساب و ذخیره ساعات کار جانبازان قانون تسهیلات استخدامی و اجتماعی و آیین‌نامه اجرایی آن مصوب هیات وزیران فارغ از محدودیت موضوع ماده ۸۴ قانون مدیریت خدمات کشوری است.

نایب‌رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس اضافه کرد: پاسخ این استفساریه بدین شرح بود که بلی، کسر ساعات کار جانبازان اختصاص به مراتب جانبازی آنها داشته و نحوه احتساب آن در شمول محدودیت ماده ۸۴ قانون مدیریت خدمات کشوری نمی‌باشد.

وحدتی اظهار داشت: منظور از پاسخ این استفساریه این است که با توجه به اینکه بین ۴۵ دقیقه تا دو ساعت کسر ساعات به دلیل جانباز بودن در ادارات یا محل کار برای آنها در دستگاه‌های دولتی به صورت روزانه محاسبه می‌شود و آنها می‌توانند به عنوان مرخصی ذخیره از آن استفاده کنند.

منبع : تسنیم

نوشته کسر ساعت کاری جانبازان به عنوان مرخصی ذخیره محسوب می‌شود اولین بار در آزادگان ایران پدیدار شد.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *