شکست هیمنه اسرائیل به دست یک شهید لبنانی + تصاویر


شهید «حاج عادل حماده» از شهدای مدافع حرم جنگ سوریه است که در سال ۸۵ ناوچه اسرائیلی را هدف موشک قرار داد.

«محمود علوی» از فعالان فرهنگی جبهه مقاومت اظهار داشت: شهید حاج «عادل حماده» ملقب به «ابو رضا» از رزمندگان حزب الله لبنان طی عملیاتی در روز ۲۴ تیر سال ۸۵ ناوچه رادارگریز «ساعر» متعلق به رژیم صهیونیستی را در مقابل سواحل بیروت هدف قرار داد.

وی افزود: این عملیات توانست نقش نیروی دریایی رژیم صهیونیستی را در جنگ ۳۳ روزه متوقف کند و معادلات دشمن را در این جنگ برهم بزند. ناوچه ساعر از کشتی‌های جنگی پیشرفته رژیم صهیونیستی به شمار می‌رفت که از توانایی حمل بالگرد برخوردار بود و شناسایی آن برای رادارها دشوار بود.

شکست هیمنه اسرائیل به دست یک شهید لبنانی + تصاویر

علوی عنوان کرد: در خصوص این عملیات، تنها حماده، شهید عماد مغنیه و سید حسن نصرالله باخبر بودند که شهید حماده مسوول پرتاب موشک به سمت ناوچه اسرائیلی بود.

گفته می شود این ناوچه به وسیله نوعی موشک غیر فعال با هدایت نقطه‌ای و بدون رادار مورد هدف قرار گرفته است، برخی نیز گفته‌اند شرجی بودن هوا و گرم شدن رادار و اطمینان پرسنل ناوچه از عدم وجود تهدید باعث خاموش شدن رادار ناوچه شده بود.

شهید عادل عبدالله حماده از فرماندهان میدانی حزب‌الله لبنان متولد روستای «الصوانه» در جنوب این کشور بود که در دفاع از حرم آل الله در جنگ سوریه نیز شرکت کرد. وی در جریان پاکسازی بخشی از کوهستان‌های منطقه قلمون سوریه از وجود تکفیری‌ها به منطقه «جرود عرسال» رفته بود که به شهادت رسید. این عملیات با پیشروی رزمندگان حزب الله و عقب نشینی تکفیری‌ها همراه بود.

نوشته شکست هیمنه اسرائیل به دست یک شهید لبنانی + تصاویر اولین بار در آزادگان ایران پدیدار شد.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *