شهادت ۲۹ فلسطینی و زخمی شدن ۳۱۲ نفر در ماه می گذشته


سازمان آزادیبخش فلسطین در گزارشی از حجم اقدامات ضد فلسطینی صهیونیست‌ها، از شهادت ۲۹ نفر در طول ماه مِی گذشته خبر داد.

دفتر روابط خارجی سازمان آزادیبخش فلسطین در گزارشی اعلام کرد که نیروهای اشغالگر قدس در ماه می گذشته ۲۹ فلسطینی را شهید و ۳۱۲ نفر را زخمی کرده‌اند.

به نوشته خبرگزاری صفا، طبق این گزارش از ۲۹ شهید ۲۷ نفر از آن‌ها از منطقه غزه بودند که در نتیجه بمباران‌های هوایی رژیم اسرائیل به شهادت رسیده‌اند. در بین آن‌ها یک امدادگر و چهار زن که دو نفر از آن‌ها حامله بودند نیز حضور دارند. چهار نفر از شهدا نیز کودک بودند.

سازمان آزادیبخش فلسطین همچنین اعلام کرد که دو از تن شهدا نیز از منطقه کرانه باختری بودند و نیروهای صهیونیستی با خونسردی آن‌ها را به بهانه اینکه قصد حمله با چاقو را داشتند با شلیک گلوله به شهادت رسانده‌اند.

در همین حال نیروهای صهیونیستی ۳۱۲ شهروند فلسطینی را در منطقه غزه مجروح کرده‌اند. در این ماه همچنین ۳۷۰ فلسطینی به اسارت صهیونیست‌ها در آمده‌اند که چندین کودک و چهار زن در بین آن‌ها هستند.

در همین ارتباط، ده‌ها فلسطینی ساکن بیت‌المقدس نیز به حبس خانگی محکوم شده‌ و صهیونیست‌ها برای آزادی آنها درخواست پول کرده‌اند.

اما در خصوص افزایش شهرک‌سازی‌ها نیز در این گزارش آمده است وزارت مسکن رژیم صهیونیستی ساخت ۸۰۵ واحد مسکونی در شهر بیت‌المقدس را به مناقصه گذاشته است.

در این راستا در طول ماه می ۱۰۰ واحد مسکونی و تجاری به طور کامل و ۷۰۰ واحد دیگر به طور جزئی تخریب شده‌اند که ۱۳ مدرسه در بین این اماکن هستند. صهیونیست‌ها ۱۵ خانواده فلسطینی را نیز در منطقه «خربه» به بهانه انجام تمرین نظامی در منطقه از خانه‌هایشان بیرون کرده‌اند.

منبع : خبرگزاری فارس

نوشته شهادت ۲۹ فلسطینی و زخمی شدن ۳۱۲ نفر در ماه می گذشته اولین بار در آزادگان ایران پدیدار شد.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *