رهبر انصارالله :حمله به یمن به دلیل عدم همراهی آن با پروژه آمریکا و رژیم صهیونیستی بود


رهبر انصارالله در سخنرانی امروز خود گفت، یمن بر ادامه موضع آزادانه و مستقل خود اصرار داد و چهار سال حمله به این کشور به دلیل همین موضع و عدم همراهی آن با پروژه آمریکا و رژیم صهیونیستی بود.

«عبدالملک بدرالدین الحوثی» رهبر انصارالله در نشست امروز  (یکشنبه) رؤسای قبال یمن از طریق ویدئو کنفرانس سخنرانی کرد.

بر اساس گزارش «المسیره»، وی در ابتدای سخنان خود اعلام کرد، نشت ورشو، اعلام عادی‌سازی روابط و شراکت با رژیم اسرائیل بود. وی افزود، هیچ عادی‌سازی روابط با دشمن اسرائیلی ممکن نمی‌شود مگر اینکه به حساب قضیه اصلی امت اسلامی یعنی مسأله فلسطین انجام شود؛ عادی‌سازی روابط  جز با به رسمیت شناختن دشمن اشغالگر ممکن نیست.

رهبر انصارالله تصریح کرد، تمام اشغالگری‌ها در هر گوشه‌ای از جهان اسلام، برای هدف قرار دادن امت اسلام انجام می‌شود. برقراری روابط با دشمن اسرائیلی به معنای دشمنی با تمام کسانی است که با این دشمن، مخالف هستند.

عبدالملک افزود، آمریکا و رژیم صهیونیستی در راستای طمع‌ورزی‌های خود حرکت می‌کنند و توطئه‌ها و دستورکارهایی دارند که با استفاده از مزدوران خود آنها را تقویت می‌کنند.

وی تأکید کرد، چهار سال حمله به یمن جز به این دلیل انجام نشد که یمنی‌ها حاضر به همراهی با پروژه آنها نشدند ؛ نشست ورشو نشان داد آنها می‌خواهند یمن کجا باشد.

الحوثی تأکید کرد: خدا نخواست که ملت ما خادم آمریکا و اسرائیل باشد؛ تمام این کینه‌ها علیه ملت یمن به خاطر موضع وفادارانه آن به مسائل امت است؛ مشکل آنها با ما در رویکرد آزادانه، مستقل و مسئولانه ماست.مشکل آنها با ما این است که ما بر مواضع خود که برخاسته از هویت ایمانی است، اصرار داریم.

وی افزود: اسرائیل شریک حمله به یمن است و دشمنی آنها با یمن در رسانه‌هایشان علنی شده است؛ همه جماعت بنیامین نتانیاهو شرکای تجاوز به یمن هستند.

حضور «خالد الیمانی» وزیر امور خارجه دولت مستعفی یمن به ریاست «منصور هادی» در نشست ورشو (که در بهمن ماه برگزار شد)، آن هم در کنار «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی اعتراض یمنی‌ها را در پی داشت.

طی نشست ورشو سران برخی از کشورهای عربی از جمله «یوسف بن علوی» وزیر خارجه عمان با نتانیاهو دیدار کردند و بسیاری از تحلیلگران اعلام کردند، این نشست در راستای عادی‌سازی روابط با تل‌آویو برگزار شد.

منبع : خبرگزاری فارس

نوشته رهبر انصارالله :حمله به یمن به دلیل عدم همراهی آن با پروژه آمریکا و رژیم صهیونیستی بود اولین بار در آزادگان ایران پدیدار شد.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *