حمایت مردم یمن از جنبش النجباء عراق +فیلم


مردم یمن که چندین سال‌ است با شدیدترین حملات از سوی رژیم آل‌سعود و متحدانش روبه‌رو هستند, در اقدامی از جنبش النجباء عراق در برابر تحریم آمریکا حمایت کردند.

وزارت خزانه‌داری آمریکا در ادامه اقدامات خصمانه خود علیه گروه‌های مقاومت و پس از آنکه گروه مقاومت فاطمیون و زینبیون را در لیست تحریمی خود قرار داد, پانزدهم اسفند ماه امسال نیز جنبش النجبای عراق را در لیست تحریم‌های خود قرار داد.

همچنین خزانه‌داری آمریکا برای نخستین بار نام اکرم الکعبی را در تاریخ ۲۶ شهریور ۱۳۸۷ در این لیست سیاه قرار داد اما در اطلاعیه خود، القاب و اسامی دیگری را که برای او استفاده می‌شود هم قرار داده است.

این اقدام آمریکا با واکنش‌های گسترده‌ای از سوی مسئولین و مردم محور مقاومت روبه‌رو شده است. حال مردم یمن که خود با شدیدترین حملات و تحریم‌ها از سوی رژیم آل‌سعود و متحدانش روبه‌رو هستند از این جنبش و دبیرکل آن حمایت کردند. در ادامه ویدئوی این اقدام مردم یمن را می‌بینید:

برپایه این گزارش, نُجَباء در سال ۲۰۰۴ میلادی گروه مقاومت ساده‌ای بود که سال‌ها قبل با شمار محدودی از نخبگان انقلابی آغاز به کار کرد تا اینکه گسترش یافت و اکنون ده‌ها هزار رزمنده را در مناطق مختلف عراق تحت فرمان قرار داده است. این گروه مقاومت اسلامی در همۀ زمینه‌های فرهنگی، اجتماعی، رسانه‌ای و سیاسی نیز فعالیت دارد. دبیرکل نُجَباء، حجت‌الاسلام والمسلمین «اکرم الکعبی» است که پس از مسئولیت‌های متعدد جهادی، تشکیلات نظامی دیگری به‌نام نُجَباء را با جذب رزمندگان شجاع و دلیر عراقی ــ که سال‌های سال، قبل و بعد از سقوط «صدام حسین» دیکتاتور معدوم، سوابق جهادی فراوانی از خود به‌نمایش گذاشته بودند ــ تأسیس کرد. نام کامل این تشکّل «حرکه حزب الله النُجَباء» است که در اکثر رسانه‌های انگلیسی‌زبان دنیا به Hezbollah Al-Nujaba شهرت یافته است.

 

نوشته حمایت مردم یمن از جنبش النجباء عراق +فیلم اولین بار در آزادگان ایران پدیدار شد.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *