۷۰ کشته و زخمی میان متجاوزان سعودی به یمن


در حمله موشکی نیروهای یمنی به استان جیزان عربستان ۷۰ نظامی وابسته به سعودی‌ها کشته یا زخمی شدند.

به نقل از پایگاه خبری المسیره، دکتر طه متوکل وزیر بهداشت عمومی یمن در کنفرانس مطبوعاتی در صنعا پایتخت این کشور اعلام کرد که بیش از ۱۰۰ هزار کودک یمنی تنها در یک سال به‌علت تجاوزات عربستان سعودی و آمریکا و محاصره اعمال‌شده ضد ملت یمن جان خود را از دست داده‌اند.

وی  تأکید کرد حدود ۵۰ درصد از زیرساخت‌های بهداشتی یمن تخریب شده و ۹۷ درصد از تجهیزات بیمارستانی یمن در نتیجه افزایش تجاوز و محاصره این کشور عمر مفید خود را پشت سر گذاشته‌اند.

متوکل گفت متجاوزان از تمام روش‌های جنایت ضد ملت یمن استفاده می‌کنند و مانع ورود تجهیزات بهداشتی به یمن می‌شوند، این در حالی است که در نتیجه فقدان این تجهیزات جان انسان‌های بسیاری در یمن در معرض خطر قرار می‌گیرد.

این مقام یمنی از سازمان‌های بین‌المللی خواست تا در زمینه کمک و تعهد به رویکردهای بهداشتی بر اساس نیازمندی‌های ملت یمن سستی به‌خرج ندهند. وی تأکید کرد نقش انسان‌دوستانه سازمان ملل متحد در یمن در حد و اندازه‌های مطلوب نیست و کمک‌های جهانی برای بخش بهداشتی و سازمانهای بین‌المللی در معرض آزمون قرار دارد.

وزیر بهداشت یمن در عین حال از نقش کارمندان این وزارتخانه به‌ویژه در بخش بهداشتی که با وجود عدم اعطای حقوق و هزینه‌های شغلی‌شان به مسئولیت‌های خود عمل می‌کنند، تشکر و قدردانی کرد.

در همین رابطه سخنگوی وزارت بهداشت یمن اعلام کرد که ۲۳۰ هزار مریض بر اساس آمارهای رسمی نیاز شدید به مداوا در خارج از این کشور دارند.

سخنگوی وزارت بهداشت یمن همچنین تأکید کرد که مجموعه قربانیان تجاوز سعودی آمریکایی به یمن بالغ بر ۳۷۸۲۲ نفر است که ۱۲ هزار نفر از آنها شهید شده‌اند و ۲۵ هزار نفر دیگر زخمی شده‌اند.

وی ادامه داد که ۱۰۳ پزشک و کادر پرستاری و امدادرسانی یمنی در نتیجه تجاوزهای رژیم آل‌سعود به شهادت رسیده‌اند و حدود ۲۴۵ نفر نیز در نتیجه حملات هوایی و موشک‌باران سعودی‌ها زخمی شده‌اند.

بر اساس این گزارش ۴۵۲ مرکز و تأسیسات پزشکی یمن در نتیجه موشک‌باران متجاوزان تخریب شده و ۲۸۸ مورد از این تعداد به‌صورت کامل از بین رفته‌اند.

۷۰ کشته و زخمی میان متجاوزان سعودی به یمن

از سوی دیگر منابع نظامی یمن بامداد چهارشنبه اعلام کردند که در حمله موشکی سه‌شنبه‌شب این کشور به منطقه جیزان عربستان بیش از ۷۰ نفر از نیروهای وابسته به ائتلاف سعودی کشته یا زخمی شدند.

یک مقام نظامی یمنی گفت: ۷۰ نفر از نیروهای وابسته به ائتلاف سعودی از جمله شماری از افسران و فرماندهان آن‌ها در حمله موشکی به منطقه خوبه واقع در جیزان کشته یا زخمی شدند.

پیشتر یگان موشکی ارتش یمن با دو فروند موشک بالستیک از نوع «بدر۱» مواضع نظامیان سعودی و نیروهای وابسته به ائتلاف سعودی را در منطقه خوبه و ارتفاعات النار جیزان هدف قرار داده بود.

درهمین‌حال نیروهای یمنی کنترل تعدادی از مقرهای نظامیان سعودی را در منطقه الطلعه واقع در نجران عربستان به دست گرفتند.

عربستان از ششم فروردین سال ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن فقیرترین کشور عربی آغاز کرد تا به‌بهانه بازگرداندن رئیس جمهوری مستعفی این کشور به قدرت، به اهداف و زیادخواهی‌های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند.

تجاوز عربستان به یمن تاکنون منجر به شهادت بیش از ۱۶ هزار یمنی بی‌گناه و ویرانی زیرساخت‌های این کشور شده است.

منبع : تسنیم

نوشته ۷۰ کشته و زخمی میان متجاوزان سعودی به یمن اولین بار در آزادگان ایران پدیدار شد.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *