«سرباز کوچک امام» ۴۶ هزار نسخه ای شد


کتاب «سرباز کوچک امام» خاطرات آزاده سرافراز دفاع مقدس «مهدی طحانیان» از روزهای زندگی اسارت خود در زندان های رژیم بعث عراق که توسط انتشارات پیام آزادگان به چاپ رسیده است به ۴۶ هزار نسخه چاپ رسید .

گفتنی است تعداد ده هزار نسخه ازاین کتاب ارزشمند به سفارش بسیج دانش آموزی به چاپ رسیده است .

کتاب« سرباز کوچک امام ره» روایتگر داستان واقعی و درس آموز نوجوانی “اردستانی” است  که کودکی اش با اولین زمزمه‌های انقلاب پیوند خورد و سرانجام در بازی عزت و حقارت، سرافرازانه پیروز میدان شد.

این کتاب،  خاطرات بزرگ مرد کوچک «مهدی طحانیان» را ، که در گذشته‌ای نه چندان دور با امتناع جسورانه‌اش از مصاحبه با «نصیرا شارما» زن خبرنگار و بی‌حجاب هندی در آن شرایط وحشتناک و خفقان‌‌‌آور در اسارتگاه رژیم ددمنش بعثی،  به چهره‌ای بین المللی تبدیل شد، روایت می کند.

کتاب «سرباز کوچک امام» به سهم خود  پنجره‌ ای است که اقیانوس سراسر صبر، صلابت و بزرگیِ نه  فقط “مهدی طحانیان” که همه‌ی مردان آزاده‌ی ایران اسلامی را در برابر دیدگان حیرت زده هر بیننده ای قرار می دهد.

رهبر انقلاب در تقریظی که بر کتاب «سرباز کوچک امام» نوشته‌اند تصریح کرده‌اند که «در این کتاب نشانه‌های خباثت و لئامت ماموران بعثی آشکارتر از کتاب‌های مشابهی است که خوانده‌ام.». این کتاب ماحصل بیش از ۳۵۰ ساعت مصاحبه فاطمه دوست‌ کامی با مهدی طحانیان است که به بیان اتفاقات ریز و درشت زندگی طحانیان پرداخته، روایتی که از کودکی تا امروز است.

اتفاقاتی که در موقعیت‌های متفاوتی روی می‌دهد و ذهن خواننده را برای خواندن ترغیب می‌کند. از بخش‌های جذاب این کتاب به خاطرات  اردوگاه های نگهداری اسرای ایرانی در عراق اختصاص دارد.

مهدی طحانیان، به عنوان جوان ترین اسیر جنگی در زمان اسارتش به شدت مورد توجه بعثی ها بوده و ماجراهای تلخ و شیرینی را به همراه دارد. نقطه اوج این اتفاق ها ماجرای امتناع او از مصاحبه با نصیرا شارما خبرنگار هندی بی‌حجاب است.

چنین تصمیمی در شرایط وحشتناک و خفقان آور اسارت که جسارت بی مثالی می طلبید، توسط نوجوانی گرفته می شود که خود را سرباز و مطیع اوامر رهبرش می داند. زندگی اسارتی و ابتکارات ریز و درشتش، روابط و علقه های به وجود آمده میان او و رفقای دربندش، حوادث متفاوتی که حین اسارت بر اردوگاه ها سایه انداخته، تنها بخشی از فصول کتاب «سرباز کوچک امام» است.

قابل ذکر است فاطمه دوست‌کامی، کتاب «خاطرات سرباز کوچک امام»، را طی چهار سال با نگاهی به زندگی این بزرگمرد و با حمایت مؤسسه فرهنگی پیام آزادگان نوشته است.

 

 

پیام آزادگان

نوشته «سرباز کوچک امام» ۴۶ هزار نسخه ای شد اولین بار در آزادگان ایران پدیدار شد.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *