«خاطرات سفیر» همچنان می‌فروشد

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران ، کتاب «خاطرات سفیر»، نوشته نیلوفر شادمهری پرفروش‌ترین کتاب انتشارات سوره مهر در ایام برگزاری سی و یکمین دوره نمایشگاه کتاب تهران است. تاکنون پنج هزار نسخه از این اثر به فروش رفته و قرار است چاپ‌های جدیدی از این کتاب در نمایشگاه توزیع شود.

«خاطرات سفیر» دربردارنده خاطرات دانشجوی مسلمانی است که در فرانسه با چالش‌های مختلفی روبرو می‌شود که رعایت حجاب یکی از آنهاست. تصور ذهنی نادرست مردم فرانسه از اسلام و مسلمان و وجود صدها پرسش‌ و باور در این زمینه، کار را برای او که رعایت ارزش‌های دینی را بر هر چیز دیگری ترجیح می‌دهد، دشوار می‌کند. شادمهری در این اثر که حاصل یادداشت‌های او در دوران دانشجویی‌اش در فرانسه است، تصویری کوتاه اما گیرا از فضای جامعه فرانسه و باورهای آنها در قبال مسلمانان نشان می‌دهد. راوی این کتاب، دختری است که در آرزوی تحصیل در یکی از دانشگاه‌های مهم فرانسه راهی این کشور می‌شود، اما صرفاً به دلیل رعایت حجاب و التزام به قوانین اسلام، دانشگاه از پذیرش او منصرف شده و او به اجبار در دانشگاه دیگری ادامه تحصیل می‌دهد. او که برای تحصیل به کشور دیگری سفر کرده بود، حالا در یک دوراهی قرار می‌گیرد.

«گریه‌های امپراتور»، «سالیان»، «دختر شینا»، «وقتی مهتاب گم شد»، «اردوگاه اطفال» و «آبنبات هل‌دار» دیگر عناوین پرفروش انتشارات سوره مهر در روزهای اخیر نمایشگاه کتاب تهران بوده‌اند.

سی ویکمین دوره نمایشگاه کتاب تهران از روز دوازدهم اردیبهشت‌ماه به مدت ۱۰ روز کار خود را در مصلی امام خمینی(ره) آغاز کرده و میزبان علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی است.

انتهای پیام/پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *