حاتمی کیا: خستگی دو ماه سفر به شهرهای ایران بر تنم ماند/ ذوقی: این نوع تبلیغات در تمام دنیا عرف است

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران ، شب گذشته در برنامه تبلیغاتی فیلم سینمایی «به وقت شام» اتفاقاتی افتاد که با واکنش منفی مخاطبان سینما و این فیلم مواجه شد. اشخاصی در قامت داعشیان با اسب و اسلحه وارد پردیس سینمایی کوروش شده و با اقداماتی باعث هراس مردم شدند. همین اقدام در شبکه های مجازی هم واکنشهایی به همراه داشت.

پس از این رویداد ابراهیم حاتمی کیا در صفحه اینستاگرام خود واکنش نشان داد.

در پیام مذکور آمده است: بچه‌های گروه تبلیغاتی فیلم «به وقت شام»، من شاهد زحمات مومنانه و شبانه‌روزی شما در این چند ماه بودم؛ ولی این نمایش کورش در شأن «به وقت شام» نبود. خستگی دو ماه سفر به شهرهای ایران بر تنم ماند. من تصورم آن بود که قرار است کسی به شکل ریش قرمز در فضای بیرونی کورش بایستد و مردم با او عکس بیاندازند. نه اسبی و نه جمعی و نه فریادی، آن هم داخل مجتمع در مخیله‌ام نبود و من بی‌خبر بودم. عزیزانِ آزرده‌خاطر در مجتمع کورش، اعم از مردم و کسبه محترم، اگر دلی لرزید، اگر وحشتی ایجاد شد، بر ما ببخشید و حلالمان کنید.

البته محمد ذوقی مدیر روابط عمومی سازمان اوج در صفحه اینستاگرام خود نوشت:

دقیق بخوانید!
و اما نمایش تبلیغاتی فیلم به وقت شام در پردیس کورش:
۱- بخش های منتشر شده از نمایش تبلیغاتی شب گذشته و نمایش ترس مردم از داعشی هایِ نمادین فقط بخش تقطیع شده ای از نمایش در پردیس کورش بوده است و فقط براساس یک شیطنت رسانه ای پخش شد. به گواه حاضرین در پردیس کورش تمام مردم با آگاهی نسبت به این نمایش واکنش های بعضا طنز و جالبی داشتند.
توجه به این‌ نکته ضروری است که هر اقدام رسانه‌ای و تبلیعاتی همیشه مخالفانی دارد. اتفاقا در بین تمام برنامه‌های تبلیغاتی و رسانه‌ای که شاهد بوده‌ام اقدام دیروز طرفدارِ حاضرِ غالبی داشت.
۲- پردیس کورش از چند ساعت قبل با اعلام از سوی رادیو کورش، مردم حاضر در پردیس را از این نمایش با خبر کردند و مردم عزیز حاضر در پردیس نیز با استقبال از این نمایش موبایل به دست منتظر آغاز این نمایش شدند.
همچنین انتظامات کورش با دقت و حضور حداکثری در طول مسیر از اتفاقات احتمالی مراقبت می‌کرد.
وقتی بالای ۱۰۰۰ نفر مشغول گرفتن فیلم و عکس و سوت و هورا و هو کردن داعشی ها هستند چگونه باور کنیم فضا رعب و وحشت بوده؟!
۳- ابراهیم حاتمی کیا همانطور که در سالن سینما اعلام کرد به هیچ عنوان در جریان این نمایش نبود و فقط برای اکران مردمی فیلم و همچنین رونمایی از موسیقی متن فیلم دو ساعت بعد از پایان نمایش به کورش رسید که بعد از حضور نیز همراه با جوزف سلامه، هادی حجازی فرو کارن همایونفر مشغول دیدار مردمی و تماشای فیلم در کنار مردم شد.
۴- این نوع تبلیغات در تمام دنیا عرف است و کسانی که سینما را به طور حرفه ای دنبال می کنند کاملا با اینگونه نمایش های تبلیغاتی یا تئاترهای خیابانی آشنایی دارند مثل تبلیعات سریال walking dead و …
همانطور که واکنش های جالب مردم در پردیس کورش نیز گواه همین نکته بود.
۵- جالب است بعضا افرادی به این نمایش اعتراض کردند که برای تبلیغات فیلمشان دست به دامن تحقیر ایرانی ها توسط اعراب شدند و در تبلیغات فیلم متبوع شان به هر بازیگرِ بزرگواری متوسل شدند.
**این مطلب شخصی است و انتساب تشکیلاتی ندارد.

حال باید بررسی کرد آیا برای تبلیغات محیطی یک فیلم نباید با عوامل تولیدکننده محتوای آن فیلم هم هماهنگی صورت بگیرد؟

انتهای پیام/پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *