مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی با ۳ کتاب جدید به نمایشگاه کتاب آمد

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران ، کتاب‌های «واقعیت و خیال در سینمای مستند»، «قوم‌نگاری تصویری» و «روایت آرشیوی»، ۳ کتاب تازه منتشر شده مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی است که در نمایشگاه کتاب عرضه می‌گردد.

کتاب «واقعیت و خیال در سینمای مستند» مجموعه مقالاتی از مستند‌سازان برجسته کشور با موضوع واقعیت‌سازی در سینمای مستند است. محمد تهامی نژاد، محمدرضا اصلانی، احمد الستی، شهاب الدین عادل، سودابه فضایلی، پوریا جهانشاد، رامتین شهبازی، مسعود سفلایی و … از جمله مستندسازانی هستند که مقالات‌شان در این کتاب منتشر شده است. این کتاب سال گذشته و در جریان جشنواره سینما حقیقت با حضور سید محمدمهدی طباطبایی‌نژاد رونمایی شد.

کتاب «قوم‌نگاری تصویری» با موضوع استفاده از دوربین در تحقیق انسان‌شناختی، دیگر کتابی است که توسط مرکز گسترش در نمایشگاه کتاب امسال عرضه شده است. گردآورنده این کتاب پیتر ایان کرافورد است که توسط فتاح محمدی ترجمه شده است.

«روایت آرشیوی» سومین کتاب تازه مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی است که پس از رونمایی در جشنواره حقیقت، در سی و یکمین نمایشگاه کتاب عرضه می‌گردد. این کتاب نوشته شیلان کوران برنارد و کن رابین است که توسط حسین فراهانی ترجمه شده است. یافتن مواد آرشیوی و استفاده از آن‌ها در فیلم مستند و داستانی، موضوع این کتاب است.

انتهای پیام/پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *