جزئیات برگزاری دومین دوره «عکس سال مطبوعاتی ایران» اعلام شد

به گزارش باشگاه خبرنگاران ، به نقل از روابط عمومی انجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی ایران، امسال آثار منتخب دومین دوره نشان عکس سال مطبوعاتی ایران، توسط سیف‌الله صمدیان، نادر داودی، محمود کلاری، پیمان هوشمندزاده و رضا معطریان داوری خواهد شد. بر اساس اعلام دبیرخانه، بیش از ۵ هزار عکس در قالب مجموعه و تک عکس برای شرکت در دومین دوره اهدای این نشان دریافت شده است.

به این ترتیب، بیش از ۳ هزار عکس در قالب ۱۷۵ مجموعه عکس و بیش از ۱۹۵۰ تک عکس از ۲۵۴ عکاس مطبوعاتی به دبیرخانه نشان رسیده است که پس از داوری نهایی در هر بخش یک مجموعه عکس و یک تک عکس به عنوان عکس سال برگزیده می‌شود و عکاسان برتر تقدیر خواهند شد.

سیف‌الله صمدیان متولد سال ۱۳۳۲ و موسس بانک عکس خبرگزاری جمهوری اسلامی، منتشرکننده ماهنامه تصویر، مدرس عکاسی و فتوژورنالیسم در دانشگاه‌های تهران و آزاد اسلامی، دبیر و عضو هیات انتخاب و داوری دوسالانه‌های عکاسی و … است.

پیمان هوشمندزاده متولد ۱۳۴۸ در تهران عکاس مستند و مولف کتاب‌های مختلفی در حوزه عکس و ادبیات داستانی است. هوشمندزاده دانش‌آموخته عکاسی از دانشگاه آزاد اسلامی است. او فعالیت خود به عنوان عکاس را ابتدا با نشریات و آژانس‌های عکس شروع کرد و بعد از مدتی با همراهی جواد منتظری و امید صالحی آژانس عکس ۱۳۵Photos را تاسیس کرد. مجموعه قهوه‌خانه‌های گمرک و دست‌ها و کمربندها از معروف‌ترین آثار او محسوب می‌شوند.

محمود کلاری متولد ۱۳۳۰ در تهران، عکاس، مدیر فیلم‌برداری، بازیگر و کارگردان ایرانی است. او دوره تخصصی شناخت و تکنیک عکاسی را در نیویورک گذرانده و در آژانس بین‌المللی عکس خبری سیگما در پاریس عکاسی کرده‌است. او اولین نمایشگاه عکس خودرا با عنوان حکایت تنهایی آدم در سال ۱۳۵۵ در تهران برگزار کرد.

نادر داودی متولد ۱۳۴۱، فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد در رشتهٔ علوم ارتباطات از دانشگاه علامه طباطبایی است و بیشترین فعالیتش در حوزهٔ عکاسی مطبوعات بوده است. او از سال ۱۳۷۱ تا ۱۳۸۱ ناشر نشریه تماشاگران بوده است و بیشتر از هشت سال با خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران همکاری داشته است.

رضا معطریان متولد ۱۳۴۸ در مشهد و عکاس خودآموخته است. او عکاسی را از سال ۱۳۶۸ در حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی، همکاری با روزنامه‌های ایران، همشهری، آفتاب امروز، صبح امروز و شرق آغاز کرد. او برنده سه جایزه اول از جشنواره مطبوعات در رشته عکس، برگزاری نمایشگاههای انفرادی و جمعی در ایران و خارج از کشور از جمله فعالیت‌های این عکاس است.

گفتنی است دومین دوره اهدای نشان عکس سال مطبوعاتی ایران به همت «انجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی ایران» به منظور ایجاد انگیزه و یی در میان عکاسان مطبوعاتی برگزار می شود.

انتهای پیام/پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *