کتاب «درآمدی بر اخلاق همسایگی بر اساس آموزه های اسلامی» منتشر شد

به گزارش باشگاه خبرنگاران ، کتاب «اخلاق همسایگی» سه بخش دارد که عبارتند از: «اخلاق همسایگی: اهمیت و اصول بنیادین»، «مسؤلیت‌های اخلاقی و رفتاری همسایگان» و «اخلاق همسایگی در زندگی شهری: ابعاد، مشکلات، مسائل و راهکارها».
در ابتدای کتاب آمده است: اخلاق همسایگی یکی از مهم ترین موضوعات روزآمدی است که در دنیای معاصر باید بدان توجه شود و با عنایت به تفاوت محسوس در سبک زندگی شهر نشینی معاصربازنگری درآن با حفظ اصول اخلاقی بر گرفته از معارف اسلامی اجتناب ناپذیر است.
در اثر پیش روی سعی شده است اقتضائات و الزامات به سبک زندگی معاصرمغفول نباشد. این کتاب تلاشی هرچند ناکافی ولی مطلوب و درخور تأمل درموضوع اخلاق همسایگی است.
انتشار این محصول از دو جهت مایه شادمانی و سرور است: از یک سو انتشار یک کتاب که به منزله به بار نشستن تلاش محقق اثر است و از سوی دیگر، بالندگی و رشد صاحب اثر که هر دو به موازات هم انجام گرفتند و زمینه مباهات دانشگاه و پژوهشگاه قرآن و حدیث و نیز موسسه دارالحدیث را فراهم آوردند.
کتاب پیش رو نخست در قالب پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد از سوی نویسنده محترم آن که از دانشجویان دانشگاه قرآن و حدیث بود، به راهنمایی صاحب این قلم تدوین و دفاع شد، ولی به دلیل اهمیت موضوع و قرار داشتن در برنامه گروه اخلاق عملی و کاربردی پژوهشکده اخلاق و روانشناسی اسلامی، مقرر شد پس از بازنویسی و اصلاح کاستی‌ها، تحت اشراف گروه اخلاق کاربردی پژوهشگاه یاد شده، در قالب یک کتاب منتشر شود.

گفتنی است، چاپ اول کتاب «درآمدی بر اخلاق همسایگی بر اساس آموزه‌های اسلامی» نوشته علی ملکوتی نیا زیر نظر محمدتقی سبحانی نیا (مدیر گروه اخلاق عملی کاربردی پژوهشگاه قرآن و حدیث)، توسط انتشارات دارالحدیث با شمارگان ۵۰۰ نسخه جلد نرم در ۲۶۸ صفحه و قیمت ۱۳۰۰۰ تومان به تازگی منتشر شده است.

علاقه‌مندان برای تهیه این کتاب و دیگر آثار مؤسسه دارالحدیث می‌توانند به دفترمرکزی به نشانی قم، میدان شهداء، خیابان معلم، پلاک ۱۲۵ تلفن:۳۷۷۴۰۵۲۳-۰۲۵ و نمایشگاه فروشگاه شماره((۲)) (قم،خیابان معلم،مجتمع ناشران،طبقه همکف،پلاک ۲۹)تلفن:۳۷۸۴۲۳۰۹-۰۲۵ /۳۷۸۴۲۳۱۰-۰۲۵ و فروشگاه شماره «۳» (شهر ری،حرم حضرت عبدالعظیم حسنی علیه السلام درب شرقی۷) تلفن:۵۵۹۵۲۸۸۶۲-۰۲۱ و فروشگاه شماره «۴» (شهر ری،حرم حضرت عبدالعظیم حسنی علیه السلام درب جنوبی) تلفن:۵۱۲۲۴۴۹۳-۰۲۱ و فروشگاه شماره«۵» (شهر ری،حرم حضرت عبدالعظیم حسنی علیه السلام بازار قدیم) تلفن:۵۵۹۳۰۹۹۹-۰۲۱ پلاک۱/۱۹ مراجعه کنند.

انتهای پیام/پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *