جشن امضا برای سروده‌های فاضل نظری/ سیار: او شاعری تمام نشدنی است

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران ، جشن انتشار پانصد هزارمین نسخه از پنجگانه فاضل نظری، شاعر، روز گذشته ۹ اردیبهشت‌ماه، با حضور جمعی از شاعران و علاقه‌مندان به شعر در فروشگاه انقلاب سوره مهر برگزار شد.

محسن مؤمنی شریف، رئیس حوزه هنری در این مراسم با بیان اینکه تکیه‌گاه شعر نظری بر اشعار کهن و ریشه‌دار فارسی است، گفت: از این جهت او پاسدار زبان فارسی است که با سروده‌هایش بر غنای شعر فارسی افزوده است.

وی با اشاره به تسلط و اشراف نظری بر صنایع ادبی و فنون شاعری، اضافه کرد: احاطه او بر آرایه‌های ادبی بر کسی پوشیده نیست. از سوی دیگر، تسلط او بر زبان عامه سبب شده تا مردم نیز از سروده‌های او استقبال کنند؛ از این نظر نظری پدیده روزگار ماست.

در ادامه این مراسم عبدالحمید قره‌داغی، مدیر عامل انتشارات سوره مهر نیز در سخنانی کوتاه به ویژگی‌های شعر نظری اشاره کرد و گفت: امروز خرسندیم که پنجگانه نظری به ۵۰۰ هزار نسخه رسیده که در حوزه شعر معاصر قابل توجه است.

محمدمهدی سیار نیز از جمله شاعرانی بود که در این مراسم حضور داشت. او با اشاره به سروده‌های نظری و ویژگی‌های شاعرانگی او یادآور شد: فاضل نظری ثابت کرد که دوران شعر و شاعری تمام نشدنی است.

نظری نیز در ادامه با بیان اینکه هر آنچه دوستانم در وصف من گفتند اغراق شاعری بود که من خودم را لایق این همه الطاف دوستان عزیزم نمی‌دانم، افزود: خوشبختانه در روزگاری زندگی می‌کنیم که خیل عظیمی از شاعران جوان و خوش ذوق در حال سرودن شعر هستند که به باور من هر کدامشان برای تجلی یک دهه کافی هستند و الان این شاعران خوش ذوق شعر امروز را غنا بخشیده‌اند.

سجاد سامانی، محمدعلی مقیمی و محمد مهدی سیار نیز در فواصل برنامه به شعرخوانی پرداختند. جشن امضا نیز پایان‌بخش این مراسم بود.

انتهای پیام/پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *