سامانه ۱۸۳۷ جهت عرضه کتاب به روشندلان در نمایشگاه کتاب/ رونمایی از قطعه شعر شرق آدینه در نیمه شعبان

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران ، اوحدی رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در یک نشست خبری درباره مناسبت‌های آن سازمان به مناسبت نیمه شعبان گفت: از جمله برنامه‌های سازمان به مناسب ایام نیمه شعبان تشکیل ستاد منتظران باران با رویکرد پیروزی چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی ایران است.

وی افزود: فردا از ساعت ۴ بعد از ظهر در فرهنگسرای بهمن به مدت ۳ شب جشن منتظران باران برگزار می‌شود. همچنین به طور همزمان برنامه کوچه‌های منتظر در ۱۱۰ محله توسط فرهنگسراها برگزار خواهد شد. در این مراسم فرهنگسراها امکانات آذین‌بندی نیمه شعبان را در اختیار مردم قرار می‌دهند و در انتها به بهترین آذین‌بندی جوایزی اهداء می‌شود.

اوحدی برنامه کودکان منتظر را از دیگر برنامه‌های سازمان در ایام نیمه شعبان معرفی کرد و افزود: این برنامه روز سه‌شنبه ۱۰ صبح در فرهنگسرای خاوران و با حضور بیش از ۳ هزار کودک برگزار خواهد شد. هدف از این برنامه همدردی با کودکان یمن، سوریه و فلسطین است. در این مراسم برخی از سفرای این کشورها حضور خواهند یافت.

وی افزود: برنامه ایثار منتظران روز سه‌شنبه با حضور خانواده شهدای حرم و شهدای فاطمیون و نیز جشن ایثار با محوریت دیدار با جانبازان و نیز روز یازدهم برنامه تجلیل از شهید مطهری با حضور خانواده ایشان در فرهنگسرای ارسباران نیز از دیگر برنامه‌های سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در ایام منتهی به نیمه شعبان است.

رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران درباره رونمایی از دو تولید مهم آن سازمان گفت: قطعه‌ای به نام «شرق آدینه» با اجرای اشعاری از حسین اسرافیلی توسط محمد معتمدی در نیمه شعبان رونمایی می‌شود. همچنین امشب در فرهنگسرای اندیشه از کتاب «مشتاقی و مهجوری» که محتوی ۴۰ شعر از شاعران انقلابی و آئینی در حوزه انقلاب اسلامی و مهدویت است رونمایی می‌شود.

اوحدی با اشاره به برنامه‌های آن سازمان به مناسبت برپایی نمایشگاه کتاب گفت: نمایشگاه کتاب از تاریخ ۱۲ تا ۲۲ اردیبهشت برگزار می‌شود. در این نمایشگاه برنامه‌ای به نام «کتاب من» در نظر گرفتیم که کودکان پس از بیان خاطرات توسط کودکان کتابی با نام همان کودک منتشر خواهد شد و این تشویقی برای امر کتابخوانی است.

وی درباره برنامه‌های سازمان در نمایشگاه کتاب برای روشندلان گفت: ۱۲۰ هزار عنوان کتاب برای روشندلان نگاشته شده است و در نمایشگاه کتاب بخشی از آنها به روشندلان گرامی عرضه خواهد شد. اینکه این کتب در قالب بریل و دیجیتالی است. روشندلانی که امکان حضور در نمایشگاه را ندارند می‌توانند توسط سامانه ۱۸۳۷ تماس بگیرند و کتب مدنظر خود را با خدمات رایگان تحویل بگیرند.

انتهای پیام/پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *