دانشجویان دانشگاه تهران خبرنگار می‌شوند / گفتگو دانشجویان با جوانان جهان

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران ، نشست خبری، معاون فرهنگی دانشگاه تهران، امروز هشتم اردیبهشت ماه با عنوان «برنامه های معاونت فرهنگی دانشگاه تهران» در دانشگاه تهران برگزار شد.

مجید سرسنگی، معاون فرهنگی دانشگاه تهران با تشریح برنامه های معاونت فرهنگی دانشگاه تهران گفت: امسال امام خامنه ای سال را با عنوان حمایت ازکالای ایرانی مطرح کردند. برای رسیدن به این موضوع باید به هویت ایرانی توجه کنیم و بتوانیم فرهنگ ایرانی اسلامی را تقویت کنیم.چراکه این فرهنگ مقداری کمرنگ شده است و باید در دانشگاه ها به گونه ای برنامه ریزی شود که جوانان به آرمان های نظام و انقلاب نزدیک تر شوند و برای مشارکت فعالیت های اجتماعی تشویق شوند.

برگزاری دومین جشنواره ملی کتاب سال فرهنگی دانشجویان

وی با اشاره به دومین جشنواره ملی کتاب سال فرهنگی دانشجویان سراسر کشور افزود: این جشواره از ۱۵ اردیبهشت در دانشگاه تهران برگزار می شود. تعداد ۱۸۴ کتاب به دبیرخانه ارسال شده است. تعداد ۸ برگزیده نیز خواهیم داشت. سال گذشته تعداد ۶۰ اثر به دبیرخانه ارسال شده بود.

برگزاری مناظره به زبان انگلیسی

سرسنگی با بیان اینکه برای اولین بار مناظره به زبان انگلیسی در روزهای ۱۸ و ۱۹ اردیبهشت ماه برگزار می شود گفت: در دنیا مسابقات مناظره دانشجویی وجود دارد با راه اندازی مناظره به زبان انگلیسی دانشجو تربیت می شود تا در این مسابقات جهانی شرکت کنند.

وی تصریح کرد: دومین جشن دانش آموختگی دانشگاه تهران به صورت متمرکز است که در ۲۲ اردیبهشت رگزار می شود. سال گذشته تعداد ۹ هزار نفر فارغ التحصیلان و خانواده آنان شرکت می کنند. امسال دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد حضور خواهند داشت. دانشجویان می توانند برای حضور در این جشن تا ۱۴ اردیبهشت ماه ثبت نام کنند.

معاون فرهنگی دانشگاه تهران افزود: امسال بیستمین سال تاسیس کانون های فرهنگی،هنری و اجتماعی و دینی دانشگاه تهران را در روز ۲۴ اردیبهشت ماه جشن خواهیم گرفت.

برگزاری مسابقات قرآن و عترت دانشجویان

وی ادامه داد: ۳۱ اردیبهشت ماه، سی و سومین دوره مسابقات قرآن و عترت دانشجویان و پنجمین دوره مسابقات قرآن و عترت کارکنان را برگزار می کنیم.

وی با بیان اینکه در خرداد ماه اعزام تیم بسکتبال پسران در مسابقات آسیایی دانشجویی را خواهیم داشت گفت: یکی از اهداف ما گسترش روابط بین الملل در بخش فرهنگی و ورزشی خواهیم‌داشت.

وی خاطرنشان کرد: ۲۴ خرداد ماه دهمین همایش تجلیل از دانشجویان ممتاز شاهد و ایثارگر را خواهیم داشت.

معاون فرهنگی دانشگاه تهران گفت: یکی از طرح های که برای دانشجویان شاهد و ایثارگر اجرا می کنیم، طرح “جامع هدایت تحصیلی دانشجویان شاهد و ایثارگر” است. یکی از مشکلات این عزیزان این است که وقتی وارد آن رشته می شوند، نسبت به دیگر دانشجویان کمبودهایی دارند که اگر رفع نشود دچار مشکل می‌شوند. لذا این طرح را اجرا می کنیم تا مشکلات درسی دانشجویان با استفاده از اساتید برجسته دانشگاه مرتفع شود و به سطح ایده آل برسند.

ورزش همگانی در دانشگاه تهران قانون می شود

سر سنگی تصریح کرد: در حوزه ورزشی طرح جامع” ورزش همگانی” را آماده کرده ایم. فرهنگ ورزش همگانی در میان کارکنان، دانشجویان و اساتید جا نیفتاده است. تمام اعضای دانشگاه تهران باید ساعتی از وقت موظف خود را صرف ورزش کنند و این موضوع را قانون خواهیم کرد.

وی افزود: طرح ساماندهی استفاده از امکانات ورزشی دانشگاه تهران را نیز اجرا خواهیم کرد.هر دانشجوی دانشگاه تهران می تواند با مراجعه به سامانه مربوطه مشاهده کند که چه فضاهای خالی ورزشی وجود دارد که مورد استفاده قرار دهند.

راه اندازی سامانه مولتی مدیا و رادیو فرهنگ
وی بااشاره به طرح های دیگر فرهنگی دانشگاه تهران گفت: سامانه «مولتی مدیا » دانشگاه راه اندازی خواهد شد. این سامانه یک فضای مجازی است که تولیدات فرهنگی در دسترس افراد قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه راه اندازی «رادیو فرهنگـ» را در دستور کار داریم گفت: صدای آن در محوطه ی دانشگاه پخش می شود و تمام محتویات آن توسط دانشجویان تولید می شود.

دانشجویان دانشگاه تهران خبرنگار می شوند
معاون فرهنگی دانشگاه تهران در خصوص طرح دانشجو – خبرنگار در دانشگاه تهران نیز خاطرنشان کرد: براساس این طرح، دانشجویانی که به مباحث خبرنگاری علاقه‌مند هستند، می‌توانند بعد از گذراندن دوره‌های آموزشی و کارگاه‌های خبرنگاری با اساتید خبره در واحدهای مختلف دانشگاه اخبار و اطلاعات علمی و فرهنگی را منتقل کنند.

گفتگو دانشجویان با جوانان جهان

وی با اشاره به نامه های مقام معظم رهبری به جوانان اروپایی گفت: طرحی بر مبنای نامه های رهبری به جوانان اروپایی اجرا خواهیم کرد که عنوان آن طرح “گفتگو دانشجویان ایران و جهان ” است، تا دانشجویان و جوانان غیرایرانی به صورت دوره های کوتاه مدت به ایران بیایند و با فرهنگ و میراث، ارزش ها و دانشگاه های ما آشنا شوند و تصویر سازی درستی داشته باشند. از سال تحصیلی آینده این طرح اجرا می شود.

وی گفت: از ترم آینده هر ماه یک سخنرانی ویژه و جریان ساز با استفاده از افراد شاخص و برجسته خواهیم داشت.

به گفته ی سرسنگی از روز اول ماه رمضان تا آخر ماه رمضان برنامه های مختلف همانند رواق روضه، مسابقات کتاب خوانی ماه رمضان، جلسات قرآنی و مسابقات ورزشی برگزار می شود.

انتهای پیام/پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *