«قبر نقره‌کار»؛ اثر جدید ابوطالب مظفری در راه نمایشگاه کتاب

ابوطالب مظفری، شاعر، در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران ، از انتشار دو اثر جدید همزمان با برگزاری سی و یکمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران خبر داد و گفت: دو اثر از مجموعه «گزیده ادبیات معاصر» با محوریت سروده‌های عبدالحسین توفیق با عنوان «قبر نقره‌کار» و سیداسماعیل بلخی با نام «خون تاک» منتشر شده و برای اولین‌بار در نمایشگاه کتاب تهران توزیع می‌شود.

این شاعر با اشاره به اهمیت دو اثر منتشر شده اضافه کرد: بسیاری از سروده‌های این شاعران به دلایل مختلف از جمله استمرار چند ساله جنگ در افغانستان چاپ نشده و یا در دسترس نبوده است. مجموعه حاضر تلاش دارد تا با انتشار سروده‌های مختلف از شاعران، مردم افغانستان را با ادبیات و شعر این کشور آشنا کند.

وی ادامه داد: مجموعه «گزیده ادبیات معاصر» پروژه‌ای مشتمل بر ۵۰ عنوان است از شاعران مختلف افغانستان است. هدف از انتشار این مجموعه، آشنایی مخاطب با سروده‌های این شاعران است. دبیری این مجموعه برعهده محمدحسین محمدی و سیدضیا قاسمی است.

به گفته مظفری؛ دو اثر جدید به کوشش انتشارات تات منتشر شده و در بخش بین‌الملل نمایشگاه کتاب تهران عرضه می‌شود.

سی و یکمین دوره نمایشگاه کتاب تهران از روز دوازدهم اردیبهشت‌ماه به مدت ۱۰ روز میزبان علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی در مصلی امام خمینی(ره) است.

انتهای پیام/پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *