دبیرخانه ششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن دانش‌آموزان شروع به کار کرد

محمدرضا مسیّب‌زاده، مدیر کل اداره قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران ، از حضور بیش از ۵ هزار دانش‌آموز در محل برگزاری سی و پنجمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم خبر داد و گفت: با حضور دانش‌آموزان عزیز در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) بزگترین اردوی قرآنی دانش‌آموزان در بزرگ‌ترین رویداد قرآنی جهان اسلام رقم خورد.

مسیّب‌زاده درباره آخرین اقدامات دبیرخانه دائمی مسابقات بین‌المللی قرآن دانش‌آموزان جهان اسلام گفت: نخستین نشست دبیرخانه ستاد عالی مسابقات بین‌المللی دانش‌آموزان در حاشیه مسابقات بین‌المللی قرآن بزرگسالان با حضور اعضای ستاد عالی مسابقات در مصلای امام خمینی(ره) برگزار شد و وزیر آموزش و پرورش از نزدیک از روند اجرای مسابقات بازدید کردند.

مسیب زاده با بیان اینکه روند ارسال دعوتنامه به کشورهای اسلامی آغاز شده است، گفت: مسابقات قرآن در وزارت آموزش و پرورش همواره مورد حمایت وزیر محترم قرار داشته و معتقدیم مسابقات قرآن وسیله‌ای برای ارتقای سطح قرآنی دانش‌آموزان است.

مسیب‌زاده در پاسخ به این سوال که تعداد شرکت‌کنندگان ششمین دوره نیز همانند دوره گذشته خواهد بود گفت: سال گذشته از ۵۱ کشور دعوت بعمل آمد که از میان آنها ۳۱ کشور نماینده خود را به مسابقات اعزام کردند امّا امسال ۷۰ کشور برای ششمین دوره دعوت خواهیم کرد.

مسابقات بین‌المللی قرآن چشم‌انداز فعالیت‌های قرآنی مدارس

وی با تاکید بر ارتقاء سطح کیفی فعالیت‌های قرآنی در مدارس کشور گفت: نگاه وزارت آموزش و پرورش به مسابقات قرآن، نگاه آموزشی و رقابتی است و مسابقات بین‌المللی قرآن، چشم‌اندازی از فعالیت‌هایی دانش‌آموزان در سطح مدارس کشور است.

مدیر کل اداره قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه اتفاقات مبارکی در میان مسابقات بین‌المللی قرآن رقم خواهد خورد گفت: دانش‌آموزان جهان اسلام با وحدت رویه و با هر گویش و فرهنگی در کنار یکدیگر به رقابت سالم می‌پردازند و از معنویت قرآن کریم بهره‌مند می‌شوند و در اختتامیه هم به دیدار مقام معظم رهبری مشرف می‌شوند که این افتخار نصیب دانش‌آموزان عزیز خواهد شد.

مدیر کل اداره قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش درباره روند انتخاب قاریان و حافظان برتر در کشورهای دیگر گفت: نخستین دبیرخانه دائمی مسابقات بین‌المللی قرآن کریم دانش‌آموزان در جمهوری اسلامی ایران تشکیل شده است که این اتفاق در جهان بی‌نظیر و کم سابقه است. در جمهوری اسلامی ایران، نمایندگان مسابقات بین‌المللی از میان ۱۳ میلیون و پانصد هزار دانش‌آموز انتخاب می‌شوند که این نحوه انتخاب نیز در دنبا بی‌نظیر است که این نحوه انتخاب در کشورهای دیگر یقیناً بدین صورت نیست.

به گزارش تسنیم؛ پنجمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن دانش‌آموزان جهان اسلام در سال گذشته با میزبانی ۳۱ کشور جهان برگزار شد و ششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم اردیبهشت‌ماه سال آینده و هم‌زمان با سی و ششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن بزرگسالان در دو بخش قرائت و حفظ آقایان و بانوان برگزار می‌شود.

انتهای پیام/پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *