مشهد|مناجات خوانی شعبانیه ویژه دهه مهدویت در حرم رضوی برگزار می‌شود

حجت‌الاسلام سیدجلال حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهدمقدس اظهار داشت: در هفته جاری که مصادف با ولادت با سر سعادت منجی عالم بشریت حضرت بقیه الله(عج) است، برنامه‏‌های حرم مطهر رضوی تحت عنوان «تا انقلاب مهدی، نهضت ادامه دارد» برگزار می‏‌شود و در همه صحن‏‌ها و اماکن متبرکه حرم رضوی برنامه سخنرانی، مدیحه‌سرایی و سرودخوانی دائر خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه برنامه «تا انقلاب مهدی، نهضت ادامه دارد» از ابتدای دهه مهدویت آغاز شده است، گفت: تا کنون در این برنامه باشکوه حجج الاسلام راشد‌یزدی، دهشت، نیلی‌پور، عبدوس و رفیعی سخنرانی داشتند و در این هفته نیز حجج‌الاسلام رجایی‌خراسانی، صدیقی، حائری‌پور، دستجردی و عالی سخنرانی خواهند داشت.

حسینی افزود: تفسیر فرازهایی از دعای امام رضا(ع) برای امام زمان(عج)، وفای به عهد برای ظهور حضرت، وظایف منتظران در عصر غیبت، مهدودیت و انتظار در آینه قرآن، وصف یاران و حکومت مهدوی و آسیب‌شناسی معارفی مهدویت برخی از موضوعات برنامه سخنرانی حرم امام رضا(ع) در این هفته است.

وی گفت: اغلب برنامه‌‏های «تا انقلاب مهدی(عج) نهضت ادامه دارد» از ساعت ۱۷:۴۵ تا ۲۲ با محوریت رواق امام خمینی(ره) برگزار می‏‌شود، اما برای بهره‌مندی بیشتر زائران، ویژه برنامه‏‌های سخنرانی، مداحی، سرودخوانی ویژه بانوان در رواق حضرت زهرا(س)، حضرت معصومه(س) و دارالحجه تدارک دیده شده که از ابتدای دهه مهدویت در حال برگزاری است.

معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی تصریح کرد: همچنین در این دهه برنامه مناجات خوانی شعبانیه هر شب ساعت ۳:۳۰ بامداد در رواق امام خمینی(ره) دائر است. اجرای برنامه‏‌های فرهنگی «تا انقلاب مهدی، نهضت ادامه دارد» تا پایان هفته در حرم امام رضا(ع) ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/ زپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *