طرح جمع‌آوری گلاب شستشوی حرم امام حسین(ع) تا نیمه‌شعبان ادامه دارد

سید علیرضا فاطمیان‌پور مدیر فرهنگی هنری شهرداری منطقه ۱۲ در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران ، با اشاره به ویژه‌برنامه «زیارت گل» در میدان امام حسین(ع) گفت: این برنامه امسال برای دومین مرتبه در حال برگزاری است.

وی افزود: با توجه به همزمانی ایام رجب و شعبان با ایام گلاب‌گیری و فصل بهار، تصمیم گرفتیم که این سنت قدیمی گلاب‌گیری را با محبت اهل بیت(ع) متصل کنیم. با توجه به مذاکراتی که با عتبات عالیات استان تهران داشتیم، اینطور اعلام شد که برای شستشوی هر یک از ضریح‌های مقدس اهل بیت (ع) در اعتاب مقدسه در طول یک سال، صد لیتر گلاب نیاز است.

فاطمیان‌پور یادآور شد: این کار را از سال گذشته آغاز کردیم و امسال از اول ماه شعبان کار گلاب‌گیری در میدان امام حسین (ع) آغاز کردیم. هموطنان می‌توانند با خریداری این گلاب‌ها و نوشتن دلنوشته‌ای و چسباندن آن به روی شیشه گلاب، آنها را به غرفه عتبات عالیات واقع در میدان امام حسین (ع) هدیه دهند. این برنامه هر روز تا نیمه شعبان از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۰ شب ادامه دارد.

به گفته مدیر فرهنگی هنری شهرداری منطقه ۱۲، سال گذشته ۶۰۰ لیتر گلاب جمع‌آوری شد و امسال نیز بنا داریم حرم حضرت رقیه (س) و حضرت زینب (س) را نیز به دیگر حرم‌های اعتباب مقدسه اضافه کنیم.

وی خاطرنشان کرد: در ایام ماه شعبان با توجه به ولادت‌های اهل بیت(ع)، هر روز مراسم جشن با برگزاری مسابقات فرهنگی برای کودکان برگزار می‌شود.

انتهای پیام/پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *