مسابقه «شهر، کودک، سلامت» برگزار شد

به گزارش باشگاه خبرنگاران ، مسابقه «شهر، کودک، سلامت» روز گذشته با همکاری مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت بهداشت در شهرکتاب‌های سراسر کشور برگزار شد.

طی فراخوان این مسابقه نزدیک به پنج هزار اثر از تمامی شهرکتاب‌ها جمع‌آوری شده که در شهرکتاب مرکزی داوری خواهد شد.

مهدی فیروزان مدیرعامل موسسه شهرکتاب در این‌باره گفت:شهرکتاب با زیرساخت‌هایی که ایجاد کرده، دارای ظرفیت‌های گوناگون و متنوعی است و چون فضای عمومی به‌شمار می‌رود امکان حضور مردم، تجربه‌های جدید، اجرای طرح‌های نوین، اقدامات آموزشی فرهنگی هنری و ادبی را فراهم کرده است. جلسات نقد کتاب، جشن رونمایی و امضای کتاب و موسیقی، امکان گفت‌و‌گو با صاحبان اندیشه و هنر تا کنون با زیرمجموعه همین ظرفیت، اجرا شده است.

وی ادامه داد: روز گذشته با همکاری وزارت بهداشت مسابقه «شهر، کودک، سلامت» در شهرکتاب‌های سراسر کشور اجرا شد که تجربه جدیدی بود و موفقیت چشم‌گیر آن مدیران شهرکتاب را مشتاق کرده است که با همکاری نهادهای مختلف اعم از خصوصی یا دولتی برنامه‌های مشابهی را اجرا کنند. از تمام وزارتخانه‌ها و مجموعه‌هایی که متولی ارتقا فرهنگ عمومی هستند دعوت می‌شود همانند «وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی» برنامه‌های مشابهی را جهت ارتقای فرهنگ جامعه در برنامه‌ریزی خود قرار دهند.

لازم به ذکر است هر شهرکتاب اثر برگزیده‌ خواهد داشت و در نهایت آثار انتخاب شده نیز جداگانه با هم داوری می‌شوند.

انتهای پیام/پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *