«اعتیاد و دادسرای انقلاب اسلامی مبارزه با مواد مخدر» در دهه ۶۰

به گزارش باشگاه خبرنگاران و به نقل از روابط عمومی شبکه مستند سیما، حنیف شهپرراد تهیه کننده «گنجینه» درباره قسمت جدید این مستند گفت: «اعتیاد و دادسرای انقلاب اسلامی مبارزه با مواد مخدر» اثر جسورانه ای از فریدون جوادی است که سال ۶۴ در گروه اجتماعی شبکه یک سیما تولید شد.

وی افزود: جوادی دانش آموخته مدرسه عالی تلویزیون، او در دوره ای که در تلویزیون فعالیت می کرد،مستندهای اجتماعی بی پروایی می ساخت که حتی به جشنواره های جهانی هم راه پیدا کرد. در دهه ۶۰ مستندهای اجتماعی اثرگذاری ساخته است، پیش از این نیز مستند «زناشویی و طلاق» او از «گنجینه» شبکه مستند پخش شده است.

تهیه کننده «گنجینه» گفت: «اعتیاد و دادسرای انقلاب اسلامی مبارزه با مواد مخدر» گزارشی از حضور معتادان و قاقچیان در دادسرای انقلاب اسلامی دهه ۶۰ است، این مستند فیلم جسورانه‌ای است که در عین حال بی پروا مسائل مرتبط با اعتیاد را نمایش می دهد؛ این مستند خوش ساخت واقع گرایی جالبی دارد و چنان واقعیتها را به تصویر کشیده که گاهی انتقادهایی را برایش به همراه داشته است.

شهپرراد گفت: جوادی مستندسازی با دانش است که در مورد مستندهایش کاملا واقع بین است. او اعتقاد دارد مستندهایش اکنون می تواند سندی برای پژوهشگران اجتماعی باشد تا یک اثر هنری مجزا، همچنین در قسمتهای بعدی «گنجینه» هم تعدادی از آثار او را پخش خواهیم کرد.

مجموعه «گنجینه» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی حنیف شهپرراد در ۲۶ قسمت حدود یک‌ساعته پخش می‌شود و غلامعلی افشاریه گفتار متن آن را بر عهده دارد، آرین مظفری نویسنده و مسعود سلطانی ارج تدوینگر این مستند هستند.

این برنامه چهارشنبه‌ها ساعت ۲۱ از شبکه مستند سیما پخش و پنجشنبه ها ساعت ۹ بازپخش می شود.

انتهای پیام/پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *