سردار باقرزاده: کشف پیکر ۳۹ شهید دفاع مقدس/ پایان تفحص در محور فاو+فیلم

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران ، سردار سیدمحمد باقرزاده، فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به ادامه عملیات تفحص پیکرهای مطهر شهدا گفت: از ابتدای تفحص در سال جاری یعنی ۱۸ فروردین ماه که بچه‌ها پای کار آمدند تا این لحظه پیکرهای طیبه ۳۹ شهید درمحورهای بوارین، کتیبان، زبیدات و مندلی در غرب کشور عراق کاوش شدند. در حال حاضر در محور کتیبان منطقه عملیاتی رمضان هستیم، پیکر شهدا را منتقل کردند تا گروه طب العدلی(پزشکی قانونی عراق) مراحل قانونی را انجام داده و پیکرها آماده شود برای روزی که بعد از ماه مبارک رمضان وارد کشور ما خواهند شد.

وی افزود: عملیات تفحص کماکان در مناطق باتلاقی، دشت، صحرا و مناطق کوهستانی در حال انجام است و دوستان به جد مشغول هستند. امیدواریم با دعای خیر مردم و خانواده معظم شهدا باقیمانده شهدای عزیز هم کاوش شوند. محوری که هم اکنون در منطقه عملیاتی رمضان کاوش می‌شود، در محور لشگر ۱۴ امام حسین(ع) است که رزمندگان دلاور لشکر پیشروی قابل توجهی داشتند و آن چیزی حدود ۲۷ کیلومتر در عمق است. این منطقه در کنار نهر کتیبان یعنی نهری است که از دجله آب را به دریاچه پرورش ماهی هدایت می‌کرد.

سردار باقرزاده با اشاره به فداکاری رزمندگان این لشکر گفت: این نقطه اوج فداکاری و دلاوری بچه‌ها بوده است زیرا یک رزمنده در حالت عادی در یک ساعت حدود ۵ کیلومتر می‌تواند راه برود. این بچه‌ها در شب عملیات چیزی بالغ بر ۵ ساعت راه رفته، جنگیدند با موانع و آتش دشمن در محور پر از میدان مین روبرو شده و خط را شکستند. ساعاتی آن را تثبیت کردند و بعد نبرد تن و تانک شکل گرفته است. سربندهای زیبای این شهدا هنوز پیام رسان است. «نصر من‌الله و فتح قریب»، «ما همه سرباز توئیم خمینی»، «یا حسین(ع)» و «یا زهرا(س)» که همه پیام رسان است و نشان می‌دهد این ملت پیرو اهل بیت(ع) هستند.

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح در ادامه تصریح کرد: با توجه به اینکه عملیات کاوش در محور فاو تمام شده و تا حدی که مقدور بوده شهدا را در این محور کاوش کرده‌ایم، روز جمعه مراسم وداعی برگزار خواهیم کرد و با مجموعه مردم محلی و خون‌گرم و مسئولین شهر فاو در مصلی نمازجمعه شهر در مسجد امام علی(ع) خداحافظی خواهیم کرد.

انتهای پیام/پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *