تدوین دایرة المعارف جامع شهدای لشکر ۱۰ سید الشهدا(ع)

اکبر باقری دولابی رئیس ستاد کنگره شهدای لشکر ۱۰ سید الشهدا(ع) در گفت‌و‌گو با خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران برنامه های این ستاد را در سال ۹۷ تشریح کرد. او به موضوع چاپ کتاب زندگی‌نامه شهدای لشکر ۱۰ سید الشهدا(علیه السلام)اشاره کرد و گفت: با برنامه ریزی های انجام شده, قرار است ۵ کتاب زیر چاپ برود. کتاب شهدای تیپ حضرت زهرا(سلام الله علیها) شامل گردان های الزهرا, حضرت زینب(سلام الله علیها), امام حسین(علیه السلام), امام حسن(علیه السلام), کتاب زندگینامه سردار شهید جعفر جنگروی, کتاب زندگینامه شهید علی اصغر ابراهیمی مسئول معاونت نیروی انسانی لشکر و دایره المعارف شهدای لشکر ۱۰ شامل اطلاعات گردان های رزم, رده های ستادی, رده های پشتیبانی رزم و خدمات رزم از جمله کتاب هایی است که امسال چاپ و رونمایی خواهد شد.همچنین شهریورماه از کتاب شهید احمد غلامی که توسط حوزه هنری چاپ شده است, رونمایی خواهد شد.

باقری در ادامه سخنانش از شناسایی ۳هزار و ۶۰۰ شهید لشکر ۱۰ سید الشهدا(علیه السلام) خبر داد و گفت: اقدامی که در طول سالیان گذشته انجام نشده بود و موضوعی مورد تاکید فرماندهان لشکر از جمله سردار فضلی بود, بحث شناسایی و جمع آوری کامل اطلاعات شهدای لشکر ۱۰ بود که این اقدام در سال گذشته انجام شد. طی این اقدام ۳ هزار و ۶۰۰ شهید لشکر با مشخصات کامل و نشانی مزار شناسایی شد و مابقی نیز امسال شناسایی خواهد شد.

او به فواید این طرح اشاره کرد و گفت که طی این اقدام تعداد شهدا در عملیات های مختلف به دست آمده و همچنین تعداد شهدای فرمانده و شهدای هر گردان لشکر احصاء می شود که تاکنون ۳۲۱ شهید فرمانده گروهان به بالا شناسایی شده و پس از آن شناسایی کامل شهدا در سال جاری به پایان رسید, اطلاعات کامل در سایت و نرم افزاری که طراحی خواهد شد در اختیار عموم مردم قرار خواهد گرفت.

رئیس ستاد کنگره شهدای لشکر ۱۰ سید الشهدا(علیه السلام) به برگزاری یادواره های این لشکر اشاره کرد و گفت: در سال جاری ۴ یادواره و ۱ همایش معارف جنگ برگزار خواهد شد که برگزاری یادواره گرامیداشت شهدای عملیات سید الشهدا(علیه السلام) در ماه جاری در فکه, یادواره عملیات دفاع سراسری در مرداد ماه, برپایی نمایشگاه دفاع مقدس با عنوان معرفی دستاوردهای ستاد لشکر ۱۰ سیدالشهدا(علیه السلام) در هفته دفاع مقدس, یادواره شهید جعفر جنگروی, و یادواره شهید رستگار و شهید غلامی در اسفند ماه از جمله این برنامه ها خواهد بود.

انتهای پیام/پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *