انتشار کتابی از رئیس سابق اف‌بی‌آی، دردسری تازه برای ترامپ

به گزارش باشگاه خبرنگاران ، دونالد ترامپ سبب شد تا اقبال به سمت کتاب‌هایی که درباره رؤسای جمهور آمریکا نوشته شده است، در ماه‌های گذشته افزایش یابد. در صدر پرفروش‌های آثاری که با این موضوع نوشته شده‌اند، نام آثاری به چشم می‌خورد که درباره خود او نوشته‌ شده‌اند؛ چه در تأیید و چه در رد او.

کتاب «The Higher Loyalty» نوشته جیمز کومی از جمله آثار تازه‌منتشر شده در این‌باره است. رئیس سابق اف‌بی‌آی در کتابش که در تاریخ ۱۷ آوریل (۲۸فروردین) منتشر شد، به بررسی ویژگی‌های رهبریِ اخلاقی می‌پردازد و پس از بررسی ساختار خانواده‌های مافیایی در آمریکا و دیدگاه سران مافیا نشان می‌دهد که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا نیز همان سبک و ویژگی‌های یک رئیس مافیایی را داراست و با همان نگرش بر آمریکا حکومت می‌کند.

در این کتاب کومی خواننده را به سفری در تاریخ آمریکا از گذشته و سپس حادثه ۱۱ سپتامبر می‌برد. از دیدگاه او آمریکا کشوری است که دروغ‌گویان سیاست آن را در دست گرفته‌اند و آن را به ورطه نابودی می‌کشانند. کومی خود را وفادار می‌شناسد، اما نه وفادار به زورگویی و رؤسای زورگو و نادان، که وفادار به ارزش‌های ماندگار انسانی و حاکمان خیرخواه و مصلحت‌اندیش.

این کتاب با تیراژ اولیه ۸۵۰ هزار نسخه یعنی ۵ برابر تیراژ «آتش و خشم» اثر مایکل ولف از سوی انتشارات مک‌میلان منتشر شد و هم‌اکنون پرفروش‌ترین کتاب در سایت آمازون است.

انتشارات مهراندیش ترجمه این اثر با عنوان «وفاداریِ بالاتر» در دست انتشار دارد. برگردان اثر کومی برای نخستین‌بار در سی و یکمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران عرضه می‌شود.

انتهای پیام/پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *