وزیر فرهنگ واکنش به اتفاقات مشهد را به بعد موکول کرد

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران ، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار از جشنواره ۳۶ جهانی فجر در جمع خبرنگار تنها به پرسش‌های مربوط با جشنواره جهانی سخن گفت و درباره رویدادهای روز حاضر به پاسخگویی نشد. وی درباره اتفاقات مشهود گفت به زودی دیدگاه خودش را در این بار بیان خواهد کرد. این در حالی است که وزیر فرهنگ عموماً به رویدادهای فرهنگی کشور سریعاً در فضای مجازی واکنش نشان می‌دهد.

وی درباره دو قسمت بودن جشنواره به هیجان بخش داخلی در ایام جشنواره فجر اشاره کرد و آن را عاملی برای دیده شدن صرف فیلم‌های ایرانی برشمرد و گفت:«بخش بین المللی تحت الشعاع بخش داخلی قرار می‌گرفت؛ در حالی که کارکردهای متنوعی برای بخش جهانی وجود داشت و کمرنگ شدن بخش خارجی عملاً توسعه خودش را پیدا نمی‌کرد. به نظر در این روند سه ساله جدایی با توسعه همراه بوده است.»

صالحی عبارت فجر را به معنای دهه فجر دانست و تأکید کرد این نام اشاره به مفاهیم جمهوری اسلامی دارد.

وی همچنین درباره حضور دو نماینده ایران در جشنواره کن گفت:«نگاه تأملی حداکثر با جشنواره‌های جهانی مدنظر است. در حضور جهانی نیز با همین نگاه پیگیر هستیم. پاره‌ای قواعد نیز وجود دارد که باید رعایت شود. در دو مورد اخیر نیز به موضع خاصی نرسیدیم.»

وزیر فرهنگ درباره این پرسش که در دادن ویزاها مشکلاتی وجود دارد از نگاه به رسیدن به یک تأمل حداکثری گفت و افزود این جشنواره یک فرصت فرهنگی است که خوشبختانه در این سه سال این فضا در حوزه امنیت و فرهنگ قوی‌تر شده است. برخی ارتباطات ما با سینماهای جهان بیشتر شود به نفع ماست.

وی گفت:«جشنواره صرفاً یک فرصت برای فرهنگ نیست و برای بخش‌های اقتصادی و گردشگری فرصت ایجاد می‌شود و باید در همه دستگاه‌ها این احساس پدید آید که سینمای ایران یک فرصت ملی است و این درک نه تنها به نفع سینماست که به نفع ایران است.»

وزیر درباره امضای ۳هزار هنرمند تئاتر نیز گفت به آن امضا واکنشی نشان داده که هنوز رسانه‌ای نشده است.

انتهای پیام/پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *