فرشتگان منتظر حول حرم امام حسین(ع) چه‌ می‌کنند

حجت‌الاسلام عباسیان، مدیر بنیاد فرهنگی مهدی موعود (عج) در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران با بیان اینکه موضوع یاری ملائک به امام زمان(عج) در روایات به اثبات رسیده است، گفت: امام صادق(ع) در یک روایت فرمود: نخستین کسى که با حضرت قائم بیعت مى‌کند جبرئیل است، او به صورت پرنده‌اى سفید رنگ فرود مى‌آید و با آن حضرت بیعت مى‌کند. این مسأله یک سنت خداوندی است که در قرآن هم ذکر شده است. به عنوان نمونه در آیه۹ انفال از یاری ملائک در جنگ بدر سخن می‌گوید و می‌فرماید: «إِذْ تَسْتَغِیثُونَ رَبَّکُمْ فَاسْتَجابَ لَکُمْ أَنِّی مُمِدُّکُمْ بِأَلْفٍ مِنَ الْمَلائِکَةِ مُرْدِفِینَ؛ به یاد آورید (زمانى که (در جنگ بدر) از پروردگارتان فریادرسى مى‌طلبیدید، پس او دعا و خواسته‌ شما را اجابت کرد (و فرمود:) من یارى‌دهنده شما با فرستادن هزارفرشته‌ى پیاپى هستم».

وی با بیان اینکه از آنجایی که حکومت امام زمان(عج) نسبت به سایر ائمه(ع) خاص است، بنابراین باید ابزارهای به حکومت رسیدن ایشان نیز متفاوت و خاص باشد، افزود: به این دلیل قشری از یاوران امام زمان(عج) از ملائک هستند. خداوند حضرت را هم توسط مؤمنین و هم ملائک یاری می‌کند.

حجت‌الاسلام عباسیان ادامه داد:‌ یک دسته از ملائکی که یاران امام زمان(عج) هستند، بر اساس روایاتمان حول حرم امام حسین(ع)‌می‌چرخند تا زمانی که امام(ع) قیام کند و به یاری ایشان بشتابند. رهبر این گروه از ملائک منصور نام دارد. امام صادق(ع) در توصیف این ماجرا می‌فرمایند:‌ «چهار هزار ملائکه که فرود آمدند تا به همراه حسین بن على(ع) با دشمنان نبرد کنند، ولى به آن‌ها اجازه داده نشد، آن‌ها کنار قبر آن حضرت پریشان و غبارآلود و گریان هستند تا روز قیامت؛ رئیس آنان فرشته اى است که منصور خوانده مى‌شود، هیچ کس آن حضرت را زیارت نکند مگر این که این‌ها به استقبال او مى‌روند و یا هنگام وداع، او را مشایعت مى‌کنند و هیچ بیمارى نیست مگر اینکه به عیادتش مى‌روند و هیچ کس از دنیا نرود مگر آن که بر بدنش نماز مى‌گزارند و پس از مرگ براى او طلب مغفرت مى‌کنند و همه این‌ها در زمین منتظر قیام قائم «عجّل اللَّه فرجه» هستند تا هنگام ظهورش فرا رسد.»

انتهای‌پیام/پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *