درمان و کنترل آلزایمر با استفاده از هوش مصنوعی

درمان و کنترل آلزایمر با استفاده از هوش مصنوعی

آلزایمر یکی از خطرناکترین بیماری‌ها در دنیا شناسایی شده است که در سال‌های اخیر با استفاده از هوش مصنوعی می‌نوان این بیماری را درمان و کنترل کرد.

به گزارش خبرنگار حوزه فن‌آوری‌های نوین گروه علمی پزشكی آزادگان ایران؛ آلزایمر یکی از خطرناکترین بیماری‌ها در سال‌های اخیر در دنیا شناسایی شده و تخمین‌ها حاکی از افزایش مبتلایان به این بیماری در آینده است.

افراد میان سال و سالمند بیشترین تعداد مبتلایان به این بیماری را تشکیل می‌دهند و نیاز به مراقبت دائم و نیز دریافت محبت از اطرافیان خود دارند، زیرا در به یاد آوردن خاطرات با مشکل مواجه هستند.

مبتلایان به آلزایمر دچار احساس هایی همچون ترس، نگرانی، پریشانی، ناتوانی در به یاد آوردن خاطرات، فراموش کردن محل قراردادن اشیا و از یاد بردن مصرف دارو‌ها می‌شوند.

1-هوش مصنوعی پرستار نسل آینده سالمندان می‌شود2-دکتری که به شکل هوش مصنوعی به سراغ درمان سالمندان می‌رود3- درمان و کنترل آلزایمر با استفاده از روباتی به شکل گربه
کارشناسان دانشگاه براون (Brown University) در یک طرح مشترک یک روبات گربه به نام Robo-Cat با استفاده از هوش مصنوعی طراحی کرده اند که نقش یک همدم و دوست را برای سالمندانی که تنها زندگی می‌کنند یا در خانه سالمندان اقامت دارند و مبتلا به اختلال حافظه و آلزایمر هستند ایفا می‌کند.

1-هوش مصنوعی پرستار نسل آینده سالمندان می‌شود2-دکتری که به شکل هوش مصنوعی به سراغ درمان سالمندان می‌رود3- درمان و کنترل آلزایمر با استفاده از روباتی به شکل گربه
روبات گربه ظاهری شبیه به گربه واقعی دارد و حتی صدای گربه را تقلید می‌کند.

دانشگاه براون برای افزایش سطح فناوری هوش مصنوعی در این روبات سرمایه گذاری افزون بر یک میلیون دلار انجام داده اند تا گربه را هرچه بیشتر باهوش کنند.

روبات گربه می‌تواند در پیدا کردن اشیا، یادآوری زمان مصرف دارو و جلوگیری از احساس ناراحتی و استرس به سالمندان کمک کند و به این ترتیب نگهداری از سالمند چه درخانه و یا درخانه سالمندان برای فرزندان و پرستاران آسان‌تر می‌شود.

1-هوش مصنوعی پرستار نسل آینده سالمندان می‌شود2-دکتری که به شکل هوش مصنوعی به سراغ درمان سالمندان می‌رود3- درمان و کنترل آلزایمر با استفاده از روباتی به شکل گربهقیمت کنونی روبات حدود ۱۰۰ دلار است و دانشمندان اعلام کرده اند ارزان بودن آن به این دلیل است که خانواده‌ها با سطح درآمد متفاوت بتوانند به راحتی روبات را برای ایجاد احساس خوب و شادی سالمندان خود تهیه کنند.

کارشناسان اعلام کرده اند در سال‌های آینده روبات‌های دارای هوش مصنوعی نقش بسیار مهمی در نگهداری از سالمندان و پروژه‌های درمانی پیدا می‌کنند.

روبات گربه به شخص آسیب نمی‌رساند، گربه واقعی نیست تا ناقل انگل و باکتری باشد و نیز احتمال بروز اتفاق هایی، چون مرگ یا سرطان روبات گربه هم وجود ندارد و این سبب می‌شود تا فرد سالمند دچار آسیب عاطفی نشود.

منبع:DAILYMAIL

انتهای پیام/

روبات گربه ای؛ پرستار نسل آینده مبتلایان به آلزایمرپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *