اینزاگی: با شکست یوونتوس تاریخ‌ساز شدیم

به گزارش آزادگان ایران، شب گذشته (شنبه) در هفته هشتم سری A اتفاقی جالب رخ داد. یوونتوس، مدافع عنوان قهرمانی رقابت‌ها که در خانه‌اش میزبان لاتزیو بود و برای گرفتن انتقام شکست سوپر جام ایتالیا به میدان رفت، با اینکه گل اول را زد در نهایت ۲ بر یک باخت و برای اولین بار در این فصل تن به شکست داد تا فاصله‌اش با ناپولی صدرنشین به ۵ امتیاز افزایش پیدا کند.

این دومین باخت متوالی یوونتوس برابر لاتزیو در این فصل بود که به هدر رفتن پنالتی دقیقه آخرش توسط پائولو دیبالا هم در آن تأثیرگذار بود. علاوه بر این این اولین باخت خانگی یوونتوس در تمام رقابت‌ها بعد از ۵۷ بازی و اولین شکست خانگی‌اش در سری A از زمان باخت یک بر صفرش برابر اودینزه در ماه آگوست سال ۲۰۱۵ بود. لاتزیو از سال ۲۰۰۳ نتوانسته بود در سری A بر یوونتوس غلبه کند و آخرین باری هم که در تورین برده بود به سال ۲۰۰۲ برمی‌گشت.

همین این آمار‌ها سبب شد که پیروزی در خانه بانوی پیر برای سیمونه اینزاگی لذتی دو چندان داشته باشد. او به شبکه مدیا ست پرمیوم ایتالیا گفت: این نتیجه در تاریخ باشگاه لاتزیو تا سال‌های سال برجسته خواهد شود. من بین دو نیمه به بازیکنانم گفتم که ما در یک سوم دفاعی حریف می‌توانیم بهتر از این‌ها کار کنیم و باید در زدن ضربات آخرمان بیشتر دقت کنیم. ما داشتیم کارمان را خوب انجام می‌دادیم اما برای بردن بازی لازم بود کار بیشتری انجام دهیم و با ذهنی باز و فارغ از فشار روانی بازی کنیم.

لاتزیو که چند هفته قبل هم میلان را ۴ بر یک شکست داد، یوونتوس را در ابتدای فصل در بازی سوپرجام ایتالیا با نتیجه ۳ بر ۲ شکست داد و اولین جام را از چنگ بانوی پیر درآورده بود.

اینزاگی ادامه داد: حالا کاملاً طبیعی است که مردم درباره لاتزیو صحبت کنند چون ما امروز به دستاوردی خارق‌العاده رسیدیم. بازیکنان ما به خاطر ارائه عملکردی که تا سالیان سال در خاطر هواداران خواهد ماند، شایسته تحسین هستند. بردن یوونتوس در خانه‌اش با جوی که هوادارانش در این ورزشگاه می‌سازند، بسیار سخت است و به همین دلیل بوده که آنها این همه سال در خانه‌شان نباخته بودند. با این حال من احساس می‌کردم که می‌توانیم به یوونتوس ضربه بزنیم اگر بتوانیم مقاومت کنیم. برخی مردم می‌گفتند که ما در این فصل نهم یا دهم می‌شویم که به نظر من پیش‌بینی غیرمنصفانه‌ای درباره تیم من است. حالا اما همه دارند درباره لاتزیو صحبت می‌کنند و دلیلش هم مشخص است.

انتهای پیام/پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *